„Pes za volantom“ zachránil majiteľa pred pokutou. Kuriózny prípad ukazuje, ako sa vyhnúť pokute za rýchlosť

Niekto má proste šťastie. Aj tak by sa dal zhrnúť prípad z Nemecka, kedy pes zachránil svojho majiteľa pred pokutou za rýchlosť.

Pes za volantom? Alebo len dobre načasovaná fotka?
Svojho majiteľa zachránil pred pokutou.
Vydané Text: 

Z času na čas sa stáva, že vám na našom webe prinášame aj úsmevné články či kuriozity zo sveta automobilizmu. Stalo sa tak napríklad keď sme vás informovali o opitom vodičovi, ktorý dal kľúče od svojho auta spolusediacej husi alebo napríklad vtedy keď policajti zadržali vodiča, ktorý bez vodičského preukazu jazdil desiatky rokov. Teraz máme pre vás ďalší podobný prípad, tentokrát z nemeckých ciest. Tam sa totiž objavil pes za volantom…

Pes hrdina

Policajné zložky zamojšie predpisy kontrolujú pomerne striktne. Prekročenie rýchlosti sa teda v Nemecku naozaj nevypláca, teda pokiaľ nechcete platiť vysoké pokuty. Paradoxne vás ale pred pokutovaním môže zachrániť najlepší priateľ človeka – pes. Áno, čítate správne. V Nemecku totiž počas kontroly fotografií zozbieraných miestnym stacionárnym radarom došlo ku kurióznej situácii. Vodiča, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o 11 km/h totiž zachránil jeho pes.

Fotografia, ktorá obletela svet je zachytená v uhle, ktorý na prvý pohľad pasuje psa do role vodiča auta. Mohli by sme teda povedať, že pes za volantom prekročil rýchlosť. Skutočnosť je však samozrejme iná. Pes, sediaci na mieste spolujazdca v Renaulte Twingo totiž zachránil svojho majiteľa pred identifikovaním a následným zaslaním pokuty s dôkazom. Celý incident sa odohral na miestnej komunikácii v Rheinbachu neďaleko mesta Kolín.

Inzercia

Inzercia

 

Nejde o prvý podobný prípad

Polícia bola podľa magazínu Daily Mail prekvapená, nakoľko podobná fotografia z rýchlostného radaru je skôr raritou. Podľa všetkého došlo k pohnutiu psa v momente vyhotovenia fotografie. Ide teda o vtipnú momentku, ktorú by si majiteľ kľudne mohol vložiť do rodinného albumu. Paradoxom ale je, že sa nejedná o jedinú fotografiu svojho druhu z Nemecka. Pred pár rokmi sa na internete objavil záber zo stacionárneho radaru neďaleko mesta Viersen, kde previnilca na rovnakom aute, ako v prípade z mesta Rheinbach, avšak so starším dátumom výroby zachránil pred pokutou holub.


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.
ODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

 • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Test motocykla

  Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut.