Elektromobil určený na dlhé trasy

Fotogaléria: Nový Renault Scenic E-Tech (2024)

Francúzi predstavujú Renault Scenic E-Tech. Nová verzia rodinného auta v súlade so súčasnými trendmi už nie je minivan, ale plnohodnotné a všestranné SUV.

Vydané  Text: 

Renault Scenic E-Tech, ktorý mal premiéru na autosalóne IAA Mobility 2023 v Mníchove, je druhým plne elektrickým vozidlom Renaultu v segmente C. Prvým je Megane E-Tech. Megane E-Tech je však hatchback a Scenic je teraz konvenčné SUV stojace na 19- alebo 20-palcových kolesách.

Rozmery auta zvlášť neprekvapujú a napovedajú o tom, že sa budem s autom ľahko parkovať: dĺžka 4,47 m, šírka 1,86 m a výška 1,57 m.

Nová verzia modelu sa navyše stáva kľúčovým predstaviteľom novej generácie elektromobilov Renault.

» Pokračujte na celý článok o novom Renault Scenic E-Tech (2024)

 

Inzercia

Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.