Testy

Toto je život, aký všetci chceme. Prvýkrát za volantom BMW M440i xDrive Cabrio

Prvá jazda: BMW M440i xDrive Cabrio (2021)
Prvá jazda: BMW M440i xDrive Cabrio (2021)

✅ Dnes sme mali možnosť prvýkrát prevetrať na diaľniciach a okreskách kabriolet radu 4 vo verzii M440i xDrive - je to vrchol aktuálnej ponuky kabrioletov radu 4 popri 420i, 430i a 420d.

Prvá jazda: BMW M440i xDrive Cabrio (2021)

✅ Pod kapotou tu je tu radový 6-valec so štyrmi ventilmi, ktorý z necelých troch litrov zdvihového objemu posiela na všetky kolesá 275 kW (374 koní). O to ale nejde, podstatný je max. krútiaci moment až 500 Nm (!)

✅ Ide o motor s mild-hybridnou podporou, ktorá je spracovaná naozaj výborne - auto dokáže krásne plachtiť, čo vytvára dojem nekonečnej zotrvačnosti.

Prvá jazda: BMW M440i xDrive Cabrio (2021)
Prvá jazda: BMW M440i xDrive Cabrio (2021)

✅ Podvozok je slovom skvelý, perfektne drží na ceste, tlmiče sú vo všetkých režimoch tak akurát tvrdé a celkovo tuhé riadenie spoločne s hlučným akustickým prejavom motora vytvára takú fajn atmosféru. Celkovo M440i xDrive pôsobí tuhým dojmom, ale nie tvrdo, v zákrutách sa v športovom režime nakláňa len minimálne, skrátka na palube vládne pohoda (ak si odmyslíme vietor vo vlasoch).

✅ Zaujímavosťou je, že adaptívny M podvozok nie je v cene balíčka M, ale za príplatok 620 eur. V cene sú napr. M brzdy, športový volant, aerodynamické doplnky či M Sport diferenciál.

Prvá jazda: BMW M440i xDrive Cabrio (2021)

✅ Cena motorizácie začína už na 72 700 eur, ale my sme mali auto s príplatkovými možnosťami, napr. Balíkom Innovation za 4 834 eur či 19-palcovými diskami za 1 985 eur, čím sa celková cena vyšplhala na parádnych 86 457 eur vrátane DPH. V tej cene je aj krásny zelený lak za skoro tisícku. Je to priveľa? Záleží na vkuse a bankovom konte, ale pokiaľ ide o charakter a jazdné vlastnosti, na podobných autách nemožno šetriť.

✅ Automatické skladanie strechy je ako päsť na oko, funguje do rýchlosti 50 km/h a zaručene upúta všetky pohľady v okolí stoviek metrov. ✅ Auto je pre štyroch a dokonca aj tí vzadu sa odvezú celkom pohodlne, miesta majú dosť.

Prvá jazda: BMW M440i xDrive Cabrio (2021)
Prvá jazda: BMW M440i xDrive Cabrio (2021)

✅ Spotreba nikoho nezaujíma, no výrobca uvádza 7,8 l/100 km, čo zodpovedá takej miernej komfortnej jazde.

✅ Tešíme sa na týždňový test, no po dnešku si nás kabrio získalo.

Za zapožičanie ďakujeme spoločnosti BMW Slovensko

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Magazín

Cesta k udržateľnosti so spoločnosťami Shell a Hyundai

Na cestu udržateľnosti sa vydáva čoraz viac vodičov. Aj keď jazdia autom, vyberajú si výrobky, ktoré čo najmenej zaťažujú životné prostredie a našu planétu. Dnešní spotrebitelia očakávajú, že známe značky budú ponúkať udržateľné alternatívy výrobkov a služieb. Preto spoločnosti Shell a Hyundai spojili svoje sily a prišli s radom mazív Shell Helix Ultra AH 0W, ktoré sú uhlíkovo neutrálne.