Výber z aktuálneho čísla: TEST Mercedes-Benz S400 D

Martin Šebesta, 18.12.2017
Kolegovia otestovali limuzínu od Mercedesu, ktorá je právom považovaná za zhmotnenú automobilovú dokonalosť. Je to pravda alebo iba všeobecný názor, ktorý sa nepatrí ohrozovať?
Test Mercedes-Benz S400 d (2017) (foto: PANER)

„Preberanie testovacích vozidiel je niekedy hotový rituál. Najmä ak ide o autá, ktorých hodnota vysoko prekračuje priemerný plat na Slovensku. Tak to bolo aj v prípade Mercedesu triedy S,“ začína autor test legendárnej limuzíny. Celý test vyšiel v magazíne Auto Motor a Šport, vydanie 1/2018.

Okrem nového naftového motora sme dostali rýchle školenie o zábavnom systéme na zadných sedadlách a o tom, že ho môžete ovládať napríklad aj cez vlastný mobil. A keby len to! Mobilom dokonca zaparkujete auto aj do úzkej medzery. To, že vy zatiaľ stojíte vonku, je úplne samozrejmé.

Test Mercedes-Benz S400 d (2017) (foto: PANER)

Pokiaľ parkujete pred domom Mercedes triedy S, hneď vzbudíte pozornosť. Je pravdou, že aktuálna verzia už zďaleka nie je taká mohutná a ozrutná ako dávna verzia Mamut, na ktorú niektorí priaznivci nedajú dopustiť.

Test Mercedes-Benz S400 d (2017) (foto: PANER)

Napriek všetkým vymoženostiam pri autách ešte stále posudzujeme aj ich jazdné vlastnosti. A tie pri Mercedese triedy S nemôžu byť iné než pohodlné. Nový radový, ešte raz, radový naftový 3-litrový 6-valcový motor sa technikom podarilo utlmiť tak, až ich podozrievame, že súčasťou ich tímu bol sám diabol. Iba ten mohol pridať k hmotnosti a výkonu spotrebu, s ktorou podleziete hranicu 8 l/100 km.

Test Mercedes-Benz S400 d (2017) (foto: PANER)
Auto Motor a Šport 1/2018