Magazín

Nikdy neprevážajte pneumatiky takto! Pri náraze sú smrteľne nebezpečné.

Pneu Crash Test

Prichádza sezóna prezúvania pneumatík a veľká časť vodičov si tie letné odváža uskladniť domov. Do kufra malých áut sa ale všetky pneumatiky nezmestia, a preto je nutné sklopiť zadné sedadlá. Nie každý si pritom uvedomuje, že pri náraze môžu vážne ohroziť váš život.

Pneu Crash Test

Moderná pneumatika váži s diskom približne 20-25 kilogramov. V prípade nehody však môže sila pri náraze presiahnuť až 750 kilogramov. Odporúčame vám preto pneumatiky pripútať silným popruhom. Ak máte problémy s umiestnením posledného kusu, je možné ho vtesnať do priestoru pre nohy medzi sedákom zadnej lavice a operadlom spolujazdca. Na sedačke spolujazdca by ale v tom prípade nemal nikto sedieť.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!