Články označené značkou 'Samojazdiace'

Toyota a Lexus urobili ďalší krok k autonómnej jazde. Predstavia nový model už na jeseň?
Aktuality

Toyota a Lexus urobili ďalší krok k autonómnej jazde. Predstavia nový model už na jeseň?

Nie je tajomstvom, že Toyota intenzívne pracuje na technológii autonómneho riadenia. Japonský koncern má veľmi blízko k zavedeniu nového automatizovaného systému riadenia do produkčných vozidiel. Systém Teammate vytvorili pre čiastočne autonómnu jazdu na diaľnici. Podľa najnovších informácii má prvé vozidlo s takýmto systémom a logom Lexus debutovať už na jeseň.
Toyota  e-Palette „Tokyo 2020 Version“ © 2019 Toyota
Aktuality

Toyota vytvorila funkčné samojazdiace auto pre vozičkárov, odvezie až 11 ľudí

Toyota poskytne až 20 špeciálne navrhnutých vozidiel e-Palette „Tokyo 2020 Version“ pre potreby mobility športovcov v rámci olympijských a paralympijských hier v Tokiu 2020, kde by vozidlá mali zabezpečiť automatizovanú prepravu športovcov a personálu na okružnej linke olympijské a paralympijské dediny. Batériové elektromobily s autonómnym riadením boli upravené špeciálne pre potreby hier, čiastočne aj na základe spätnej väzby od športovcov, ktorí informovali o svojich potrebách.
Toyota oficiálne púšta na európske cesty samojazdiace autá
Aktuality

Toyota oficiálne púšta na európske cesty samojazdiace autá. Kde ich stretnete?

Toyota začína testovať systémy autonómneho riadenia na verejných komunikáciách v Európe. Po úspešných simuláciách a skúškach na uzavretých trasách nasadzuje systémy autonómneho riadenia z vlastného vývoja Toyoty v reálnych podmienkach mesta. Prvé na rad prišlo rušné centrum belgického Bruselu. Model Lexus LS tam bude po nasledujúcich 13 mesiacov prechádzať pevne stanovenou trasou.