Škoda Fabia III odhalila „Simply Clever“ interiér

Rovnako ako zvonku bude aj vnútri nová Fabia výrazne dynamickejšia. Vzhľad palubnej dosky nadväzuje na prvú generáciu a vsádza na veľké dekoračné elementy.
Vydané  Text: 

Interiér je o niečo dlhší a širší než doteraz, vodič a spolujazdec budú mať tiež viac miesta nad hlavou. Hoci je nová Škoda Fabia o 8 mm kratšia než jej predchodkyňa, vzrástla o 8 mm dĺžka interiéru na súčasných 1 674 mm. Vzrástla aj šírka interiéru vo výške lakťov, a to na 1 401 mm vpredu (plus 21 mm), resp. na 1 386 mm (plus 2 mm) vzadu. Batožinový priestor je najväčší vo svojom segmente. Pojme 330 litrov, to je o 15 litrov viac ako doteraz a podstatne viac ako ponúka relevantná konkurencia. Pri sklopených zadných sedadlách vzrastie objem batožinového priestoru až na 1 150 litrov. Vďaka otvoru širokému 1 098 mm, piatym dverám, ktoré sa otvárajú do výšky 1 915 mm a nízkemu prahu (659 mm nad zemou) sa batožina tiež ľahko nakladá. Plocha je široká 960 mm, je teda o 2 mm širšia ako v predchádzajúcej generácii. Pod heslom Simply Clever sa v novej Fabii objaví 17 zaujímavých riešení, z nich deväť je v Škode novinkou. Hlavným lákadlom je technológia MirrorLink, ktorá integruje mobilný telefón do palubného infotainmentu. Na to nadväzuje SmartGate, rozhranie, ktoré prenáša prevádzkové údaje z vozidla do aplikácie v telefóne. Ďalšími Simply Clever prvkami sú napríklad škrabka na ľad vo viečku nádrže, háčiky na tašky v batožinovom priestore a podobne.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?