PR ČLÁNOK: Bestseller v novom vydaní

Bestsellerom značky Chevrolet v Európe je modelový rad Aveo, donedávna využívajúci aj meno Kalos. Od uvedenia na európsky trh v roku 2002 tu našlo svojho majiteľa vyše 650.000 vozidiel tohto modelového radu.
Vydané  Text: 

Výraz „modelový rad“ v tomto prípade naozaj nie je prázdnou frázou; k dispozícii je 3- , 4- aj 5- dverový variant karosérie. Nezaškodí v tejto súvislosti pripomenúť, že rok 2007 bol pre značku Chevrolet v Európe rekordný – predala tu 457.200 vozidiel. Nové Aveo je už na prvý pohľad: mohutná maska chladiča je vodorovne rozdelená priečkou vo farbe karosérie. Uprostred tróni nezameniteľné logo značky. Nové sú veľké, číre svetlomety a okrem mnohého iného aj vzhľad zadného čela. Všetko smeruje k jednému cieľu – atraktívnej dynamike. No nielen zvonka. Nová je aj prístrojová doska a veľa prvkov interiéru. Samozrejme, že dynamika vzhľadu by bola málo platná, keby ju nepodporila dynamika jazdných vlastností. Veď nič nie je horšie, než sklamané očakávania… Novinkou je motor so zdvihovým objemom 1,2 l. Aj vďaka dvojici vačkových hriadeľov v hlave valcov (rozvod DOHC) a príverám v nasávacom potrubí dosahuje výkon 84 k. Ešte potentnejší je optimalizovaný 1,4 l agregát výkonu 98 k. Dobrou správou je skutočnosť, že hoci sú oba motory výrazne živšie, než ich predchodcovia, spotrebujú v porovnaní s nimi o cca 10 % menej benzínu. Nová generácia populárneho malého vozidla je určená rozličným cieľovým skupinám. Vďaka priestrannému i kvalitnému a dobre vybavenému interiéru oslovuje rozdielne vrstvy zákazníkov. Na rastúcich trhoch krajín strednej a východnej Európy a v niektorých juhoeurópskych štátoch plní úlohu plnohodnotného rodinného vozidla. Tomu zodpovedá aj jeho trhový podiel 30%, kým celoeurópsky priemer tohto segmentu predstavuje 21,3%. Priestorné, dobre vybavené nové Aveo za veľmi rozumnú cenu má teda najlepšie predpoklady obhájiť svoju pozíciu európskeho bestsellera značky Chevrolet. Zaujímavá je štatistika jeho úspešnosti na jednotlivých európskych trhoch: najviac sa na predaji Avea podieľajú Španielsko a Ukrajina, nasledujú Rusko, Taliansko a Nemecko. Približne 83 % z tohto počtu patrilo hatchbackom. No aj štvordverový sedan, uvedený na trh až v roku 2006, má mnoho priaznivcov – v Grécku a Írsku tvoria väčšinu predaja modelového radu Aveo práve ony. A propós – zmieňovaná veľmi rozumná cena: 5- dverové Aveo so 16- ventilovým motorom 1,2 l; 62 kW/82 k je v základnej verzii výbavy Base je na Slovensku k dispozícii už za 289 900 Sk. Aj táto najzákladnejšia verzia okrem iného zahŕňa ABS, airbag vodiča, centrálne zamykanie dverí a dokonca rádio s prehrávačom CD MP3 a vstupom AUX so štyrmi reproduktormi!
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?