G-Power M6 Hurricane

Pre niekoho je BMW M6 Cabrio dokonalé auto. Pre iného je to len dokonalý základ pre ďalšiu prácu. Firma G-Power je z druhého súdka a prináša skutočný hurikán na cesty.
Vydané  Text: 

Agregát BMW M6 dostal totiž v jej dielňach neskutočnú posilovaciu kúru v podobe dvoch kompresorov. Výkon päťlitrového desaťvalca tak vyskočil na 467 kW (635 k) čo je nárast o 94 kW (128 k) oproti základnej verzii. Na každých päť valcov pripadá jeden remeňom poháňaný kompresor ASA T1-12, ktorého efektivita je až 80 % a využíva ich aj Alpina. G-Power limitoval plniaci tlak na 0,4 baru, no to zďaleka nie je maximum pre kompresory. Pre porovnanie upravené BMW M5 od G-Power pracuje s plniacim tlakom 0,7 baru. Samozrejmosťou je medzichladič stlačeného vzduchu. Upravená bola aj elektronika vrátane riadiacej jednotky prevodovky SMG. Napriek tomu, že auto váži približne 2 tony, z 0 na 100 km/h vystrelí za 4,6 sekundy a maximálnu rýchlosť drží elektronika na 320 km/h. Konštruktéri sa tak rozhodli pre pomerne vysokú hmotnosť, plátenú skladaciu strechu a aj životnosť pneumatík. Vizuálna stránka G-Power M6 Hurricane nezostáva agregátu nič dlžná. Predný nárazník, na želanie z karbónu, dostal väčšie nasávacie otvory a účinnejší spojler. Bočné panely upravujú prúdenie vzduchu a tiež opticky znižujú auto. Súčasťou zadného nárazníka je karbónový difúzor. Leštené 21-palcové disky obúvajú pneumatiky Dunlop rozmeru 255/30 ZR 21 vpredu a 295/25 ZR 21 vzadu. Brzdy tiež stoja za zmienku, do masívnych 380-milimetrových kotúčov sa zahryzávajú osempiestikové strmene. M6 Hurricane sa dodáva s výškovo nastaviteľným podvozkom s deviatimi prednastaveniami.
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.