Auto Roka Slovensko 2024 spoznalo osem finalistov a spúšťa internetové hlasovanie v Auto Roka Slovensko 2024 – Hlas Verejnosti

Nová nezávislá súťažná anketa je zastrešená odbornou porotou zloženou z motoristických novinárov, influencerov a odbornej verejnosti.

V sobotu, 27. januára sa na slávnostnom podujatí odhalili ôsmi finalisti, ktorí súťažia o titul Auto Roka Slovensko 2024 a Auto Roka Slovensko 2024 - Hlas Verejnosti.
Hlasujúci v internetovej ankete Auto Roka Slovensko 2024 - Hlas Verejnosti môžu vyhrať atraktívne ceny.
Vydané Text: 

Nová národná cena „Auto Roka Slovensko“, udeľovaná odbornou porotou, ako aj jej sesterská národná cena „Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti“ konečne poznajú finalistov, ktorí sa uchádzajú o toto prestížne ocenenie. Ôsmi finalisti – BMW 5/i5, Honda CR-V, Hyundai IONIQ 6, KIA EV9, Mercedes-Benz E, Toyota Prius, Volvo EX-30 a Volkswagen ID. Buzz – boli odhalení počas slávnostného odhalenia v Shopping Palace Bratislava.

„Porota národnej ceny Auto Roka Slovensko 2024 nezávisle hodnotila jednotlivé modely a po spočítaní hlasov sme prišli na to, že finalistov bude v premiérovom ročníku osem. Dôvodom je, že na poslednom siedmom mieste sa umiestnili dve vozidlá so zhodným počtom bodov. Podľa pravidiel sa teda bude uchádzať o titul Auto Roka Slovensko 2024 celkovo osem finalistov. Za svojho favorita môže zároveň hlasovať aj verejnosť na webstránke, pričom súťažiť môžu o množstvo atraktívnych cien, mimo iné tankovaciu kartu, letenky do Paríža či elektroniku v hodnote tri tisíc eur,“ vysvetľuje Karol Gajdoš z organizačného výboru ankety Auto Roka Slovensko.

Slávnostné odhalenie finalistov, za ktorých bude porota i verejnosť hlasovať, prebehlo v sobotu, 27. januára 2024, v priestoroch nákupného centra Shopping Palace Bratislava.

Inzercia

Inzercia

Osem finalistov súťažiacich o titul Auto Roka Slovensko 2024 a Auto Roka Slovensko 2024 – Hlas Verejnosti tvoria vozidlá:

 • BMW 5 / i5
 • Honda CR-V
 • Hyundai IONIQ 6
 • KIA EV9
 • Mercedes-Benz E
 • Toyota Prius
 • Volvo EX30
 • Volkswagen ID. Buzz

Od 27. januára je zároveň spustené internetové hlasovanie pre verejnosť, ktoré potrvá do 31. marca 2024.

Hlasujúci v ankete volia iba jedného favorita spomedzi ôsmych finalistov, ktorý pre nich predstavuje práve to najlepšie, čo sa na slovenskom automobilovom trhu objavilo v uplynulom roku.

Inzercia

Inzercia

„Motiváciou pre hlasujúcich podporiť svojho favorita je mimo iné šanca vyhrať množstvo atraktívnych cien od našich partnerov. Hlavnou cenou je tankovacia karta v hodnote 1 200 eur od spoločnosti TANKER, vyhrať však budete môcť tiež dvakrát dve spiatočné letenky do Paríža či elektroniku,“ uviedol Karol Gajdoš a dodal: „Do internetového hlasovania, ktoré prebieha na samostatnej webstránke, sa môže zapojiť ktorýkoľvek občan Slovenska, ktorý dovŕšil vek 18 rokov. Víťaz potom vzíde z internetového hlasovania verejnosti.“

Anketa Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti bude prebiehať na webstránke www.auto-roka.sk.
ODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

 • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Test motocykla

  Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut.