AUTO ROKA SLOVENSKO

Odhalenie finalistov národnej ceny Auto Roka Slovensko už v sobotu 27. januára v Shopping Palace Bratislava

Nová nezávislá súťažná anketa je zastrešená odbornou porotou zloženou z motoristických novinárov, influencerov a odbornej verejnosti.

Členom odbornej poroty je aj Martin Šebesta z časopisu auto motor a šport.
Už 27. januára sa odhalia finalisti, ktorí budú súťažiť o titul Auto Roka Slovenska a Auto Roka Slovenska - Hlas Verejnosti
Vydané Text: 

Nová národná cena „Auto Roka Slovensko“, udeľovaná odbornou porotou, ako aj jej sesterská národná cena „Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti“ konečne spoznajú finalistov, ktorí sa budú uchádzať o toto prestížne ocenenie. Slávnostné odhalenie sa uskutoční už v sobotu, 27. januára 2024 v priestoroch Shopping Palace Bratislava.

V tento deň je zároveň prichystaný bohatý program pre nadšencov motorizmu, ako aj pre celé rodiny s deťmi. Organizátori ankety Auto Roka Slovenska preto pozývajú všetkých, aby si prišli užiť poobedie plné atraktívneho programu a súťaží.

Som rád, že sa nám podarilo úspešne ukončiť prvé kolo hlasovania, a môžeme tak konečne predstaviť finalistov národnej ceny Auto Roka Slovensko. Finalisti vzišli z interného on-line hlasovania poroty Auto Roka Slovensko. Organizačný a porotcovský výbor sa taktiež zhodli na dátume spoločných testovacích jázd s finalistami. Tie prebehnú dňa 14.03.2024 v areáli a blízkom okolí Slovakiaringu. Spoločné jazdy budú ukončené druhým kolom hlasovania.“ uviedol Karol Gajdoš z organizačného výboru ankety Auto Roka Slovensko.

Slávnostné odhalenie finalistov, za ktorých bude môcť hlasovať aj verejnosť v sesterskej internetovej ankete Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti, sa uskutoční už v sobotu, 27. januára 2024 v priestoroch nákupného centra Shopping Palace Bratislava. Odhalenie finalistov bude zároveň sprevádzať bohatý program pre rodiny s deťmi, ako aj všetkých nadšencov motorizmu.

Počas úvodného dňa 27.01.2024 budú vozidlá otvorené pre návštevníkov a verejnosť bude mať možnosť na vlastné oči spoznať finalistov podrobnejšie. Touto formou by sme preto radi pozvali každého automobilového nadšenca, aby si prišiel užiť bohaté poobedie, počas ktorého sa dozvie množstvo zaujímavých informácií nielen o automobiloch súťažiacich, ale tiež napríklad o elektromobilite v domácnosti. Okrem toho na vás čaká panelová diskusia na tému Kam sa posunul automobilový priemysel či možnosť vyskúšať si, aké je to preleštiť si kapotu vozidla s profesionálmi z RDM Garáž,“ dodal Karol Gajdoš.

Program slávnostného odhalenia finalistov Auto Roka Slovensko:

Inzercia

Inzercia

 • 13:00 – Úvod/Zahájenie – Oficiálny štart podujatia s uvítacím slovom a prezentáciou očakávaného priebehu.
 • 13:30 – Odhaľovanie vozidiel – Unikátne okamihy, keď bude predstavená finálová zostava automobilov.
 • 14:00 – Divadielko Tárajko a Popletajka (Maskoti) – Zábavné predstavenie pre najmenších návštevníkov podujatia.
 • 14:20 – Predstavenie vozidiel – Predstavenie technologických inovácií a špecifík vybraných automobilov. 14:40 – Panelová diskusia: Elektromobilita v Domácnosti – Odborníci prednesú informácie a odpovedia na otázky týkajúce sa elektromobility v domácnosti.
 • 15:10 – Divadielko Tárajko a Popletajka (Maskoti) – Druhé vystúpenie divadelného dua pre deti.
 • 15:30 – Panelová diskusia: Kam sa posunul automobilový priemysel za posledné dekády?
 • 16:00 – Súťaž v leštení kapoty s RDM Garáž – Zábavná súťaž, kde majitelia vozidiel môžu predviesť svoje leštiace umenie.
 • 16:20 – Rozlúčka a vyhlásenie tomboly – Oficiálne zakončenie podujatia s rozlúčkou a vyhlásením výhercov tomboly.
 • 16:30 – Koniec programu – Zakončenie podujatia s možnosťou individuálnych stretnutí s vystavovateľmi a ďalšími účastníkmi.

O Auto Roka Slovensko

„Auto Roka Slovensko“ je národná cena, zahŕňajúca rovnomennú trofej, ktorá je každoročne udelená najvýnimočnejšiemu novému autu, ktoré sa v danom roku začne predávať na slovenskom trhu. Víťaza ceny volí nezávislá porota, zložená z profesionálnych motoristických novinárov, členov odbornej verejnosti a mienkotvorných motoristických testerov, ktorá je regulovaná „Porotcovským výborom“. Anketa Auto Roka Slovensko a Auto Roka Slovensko – Hlas Verejnosti je organizovaná skupinou slovenských motoristických novinárov a občianskym združením Cesta Nie Je Okruh.
ODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

 • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Test motocykla

  Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut.