Aliancia Renault-Nissan-Chrysler?

Nedávno oznámili automobilky Nissan a Chrysler dohodu, na základe ktorej sa rozšíria aktivity druhej menovanej automobilky v Južnej Amerike.
Vydané  Text: 

Spolupráca bude spočívať v tom, že Chrysler bude pod svojim menom predávať na juhoamerických trhoch automobily vyrobené firmou Nissan. Na tomto nie je z pohľadu nášho trhu nič zaujímavé, no priaznivcom globalizácie začali hlavičky pracovať na plné otáčky. Aliancia Renault-Nissan sa totiž nedávno snažila posilniť svoju globálnu pozíciu spojením s General Motors, ktoré sa však neuskutočnilo. Snahy Renaultu však neochladli a teraz vstupuje na scénu nový potenciálny partner v podobe čerstvo rozvedeného Chrysleru. Za týmto koncernom stojí finančná skupina Cerberus, ktorej aktivity sú nasmerované čisto na vytváranie zisku. Preto by pravdepodobne nemala problém momentálne potápajúci sa automobilový podnik v správnu chvíľu predať. Na druhej strane Renault sa už v USA v osemdesiatych rokoch spálil s koncernom AMC. Je iróniou osudu, že AMC po tomto spojení kúpil práve Chrysler.
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.