Aktuality

Ľudia nahnevaní na hlučné autá: Je toto vôbec možné?

Ľudia nahnevaní na hlučné autá: Je toto vôbec možné?

Niekedy sa zdá, že sa svet delí na ľudí, ktorí milujú autá a tých druhých. Tí druhí sú tí, ktorí majú k autám neutrálny vzhľad alebo im dokonca vadia.

Existuje však aj tretia skupina, celkom špecifická a nepredvídateľná. Sú nimi individuá, ktoré svoje vnútorné rozpoloženie potrebujú prejaviť vulgárnymi rečami a dokonca aj násilím. Kompilácia niekoľkých takých ľudí je na videu nižšie.

Aj normálnemu človeku (teda aj tomu s neutrálnym vzťahom k autám) musí byť až nepríjemné sledovať ho, pretože je na ňom zachytený ten slávny internetový „road rage“, avšak vytvorený chodcami a cyklistami.

Ľudia sú rôzni a ich pohnútky zanadávať šoférom hlučných áut sú pre nás skryté. Je však celkom možné aj to, že vyhroteným situáciám niečo predchádzalo, napríklad arogantné správanie ľudí riadiacich spomínané hlučné autá. Ani by sme sa tomu nemohli čudovať, pretože práve strety medzi cyklistami a autičkármi nie sú ničím výnimočným a pravdou je aj to, že arogancia a netoleracia je doménou šoférov áut.

Stretli ste sa už niekedy s tým, že by niekto vynadal šoférovi silného auta za to, že ho je priveľmi počuť?

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?