Aktuality

Toyota GT-86 Shooting Brake – Na nákupy šmykom

Ak by som si mal tipnúť, v ktorých krajinách sú ľudia schopní pretvoriť športové kupé na kombi, tak by som stavil na Slovensko alebo Česko. Pri letmom pohľade na parkovisko plné „pohrebákov“ je zrejmé, že naše národy milujú autá s veľkým kufrom.

Nový koncept však ukazuje, že nie len my máme slabosť na praktické autá. V Austrálii dostali nápad prekresliť športové kupé, Toyotu GT-86, na praktické kombi a výsledok vôbec nevyzerá zle.

Toyota GT-86 Shooting Brake – Na nákupy šmykom

Japonského šéfa koncept natoľko nadchol, že sa s tímom rozhodli auto vyrobiť. „Bol som veľmi prekvapený a dizajn sa mi páčil natoľko, že sme sa rozhodli vyrobiť jeden exemplár s austrálskym dizajnom,“ dodal Tetsuya Tada.

Podľa informácií bude model plne funkčný a schopný bežnej prevádzky. Okrem karosérie sa veľkých zmien oproti klasickej GT-86 nedočkáme. Môžeme očakávať rovnaký 4-valcový motor s výkonom 197 koní s pohonom zadnej nápravy. Priestrannejší má byť hlavne kufor. Podľa vyjadrenia sa doň zmestí aj surfovacia doska.

Toyota GT-86 Shooting Brake – Na nákupy šmykom

Podobné projekty tu už boli. Ferrari má v ponuke veľmi podobné, prakticky založené, Ferrari FF a Volvo ukázalo koncept Estate. Toyota je momentálne zvedavá na záujem verejnosti. Ak auto vzbudí dostatok pozornosti, tak môžeme predpokladať aspoň malosériovú výrobu tohto netradičného auta.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?