Nový auto motor a šport 10/2014 v predaji!

Októbrové vydanie magazínu auto motor a šport už nájdete v stánkoch a na pultoch.
Vydané  Text: 

**Nová Škoda Fabia** tretej generácie príde až koncom roka, my sme ju už vyskúšali ešte ako prototyp. V predsériovej verzii sme sa zoznámili aj s **Nissanom Pulsar**, na prvej jazde s **Volvom XC 90** sme skúmali, ako si dala severská automobilka na veľkom SUV záležať. V porovnávacom teste sme hľadali najlepší mestský crossover spomedzi modelov **Citroën C4 Cactus, Peugeot 2008, Renault Captur a Ford Ecosport**. Predsudky sú silné, snaha kórejskej značky prelomiť ich je ešte silnejšia. Čo zvíťazilo pri našom hodnotení limuzíny **Hyundai Genesis**? V ďalších testoch sme prevetrali **Audi A3 Cabrio, Kiu Sportage a Ford Kuga** s pohonom predných kolies, poriadnu dávku kilometrov si vypýtal aj **Mercedes-Benz C220 BlueTEC**. Volant sme na chvíľu vymenili za kormidlo a vybrali sme sa **loďou po Baťovom kanáli,** do histórie automobilov sme sa vrátili na zraze **veteránov značky Citroën**. Na minulosť sme zabudli s **nástupcom** **legendárneho Gallarda – superšportom Lamborghini Huracán**. Autoškolou **vzdelávanie vodičov** nekončí, Ministerstvo dopravy pripravuje novinky, ktoré ich lepšie pripravia na aktuálne situácie na cestách. **Motory TSI** vyžadujú špeciálnu starostlivosť a jazdný štýl, poradíme, ako vám vydržia čo najdlhšie. Palubná doska je plná rôznych kontroliek, **čo znamenajú ikony na prístrojovom štíte?** Pre všetky automobily bude povinný **systém kontroly tlaku v pneumatikách**, ich prínos je nemalý, vysvetlíme prečo. **Lepiace súpravy na opravu pneumatík** šetria priestor aj hmotnosť, testovali sme, či sa na ne dá spoľahnúť. Po roku je tu opäť naša **čitateľská anketa** o najlepšie automobily. Vyjadrite svoje sympatie, pridajte názory na značky a **získajte niektorú zo 135 hodnotných cien**.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.