Monopost F1 Valtteriho Bottasa dorazí na Slovensko! Stretnúť ho budete môcť už najbližšie dni na týchto miestach:

Nielen fanúšikovia Formule 1 sa dočkajú ďalšieho skvostu, ktorý zavíta na Slovensko. Monopost tímu Alfa Romeo F1 Team ORLEN dorazí do trojice slovenských miest v rámci svojho turné.
Vydané  Text: 
Turné monopostu F1, v ktorom tento rok pretekal Valtteri Bottas, Zhou Guanyu a ako rezerva tiež Robert Kubica, sa na Slovensku uskutoční vôbec po prvý raz, po tom, čo **minulý rok v Čechách zaznamenalo mimoriadny úspech a návštevnosť cez 20 tisíc záujemcov.** Štart prebehne na čerpacej stanici ORLEN Benzina v Bratislave (ORLEN Benzina Express, Danubia OC, Petržalka) už 15. novembra. **Potom bude monopost pokračovať do Šamorína** (ORLEN Benzina Šamorín – od 22. novembra) a do Prešova (ORLEN Benzina, Prešovská 2949/14, Ľubotice – od 30. novembra), kde ho **bude možné vidieť až do 7. decembra 2022.** Návštevníci čerpacích staníc si môžu na vlastné oči **prehliadnuť aktuálny monopost Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42.** Turné je unikátne nielen svojím obsahom, ale tiež samotným transportom – Alfa Romeo F1 Teamu ORLEN C42 bude totiž vystavená na čerpacích staniciach v transparentnom sklenenom boxe v režime 24/7. V rámci roadshow sa môže verejnosť zapojiť aj do dvoch súťaží o zaujímavé ceny – reklamné predmety tímu Alfa Romeo F1 Team ORLEN alebo **stretnutie s Valtterim Bottasom.**
### Technické informácie Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42: **Šasi:** monokok z uhlíkových vláken **Motor:** Ferrari Tipo 065/6 EVO V6 s objemom 1 600 cm3 uložený uprostred pozdĺžne, hmotnosť 145 kg, hliníkový blok a hlava, vŕtanie x zdvih 80 x 53 mm, rozvod DOHC, priame vstrekovanie paliva, mazanie so suchou skriňou, preplňovanie turbodúchadlom, systémový výkon cez 900 koní, limit 15 000 min-1 **Prevodovka:** 8-stupňová automatizovaná sekvenčná s riadením pádlami na volante, pohon zadných kolies **Pneumatiky:** Pirelli P-Zero 305/670 R13 – 405/670 R13 **Podvozok:** dvojité priečne ramená vpredu a vzadu, stabilizátory, karbón-keramické brzdy **Dĺžka:** 5500 mm **Šírka:** 2000 mm **Hmotnosť:** 795 kg **Maximálna rýchlosť počas pretekov:** 370 km/h **Zrýchlenie z 0 na 100:** 2,6 s **Zrýchlenie z 0 na 200:** 4,8 s
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Predstavujeme AUDI Q6 e-tron: Technologický skok

  • Toto nie je vylepšenie, ani evolúcia. Audi Q6 e-tron predstavuje úplne novú generáciu elektromobilov Audi.

     Nová platforma, nový dizajn, nové technológie, nové riešenia. Také významné, že budú základnými stavebnými kameňmi pre Audi ešte na mnoho ďalších rokov.  Model Q6 e-tron je priekopníkom, ktorý prináša tieto riešenia ako úplne prvý.
  • SERVIS

    Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.