Aktuality

Stane sa e-mobilita prirodzenou súčasťou našich životov?

AgeVolt Wallbox One
Stane sa e-mobilita prirodzenou súčasťou našich životov?

Hlavné dôvody, prečo prejsť na elektromobil

S ropou a zemným plynom, ich cenou a dodávkami to nevyzerá na najbližšie obdobie veľmi ružovo. Ak vezmeme do úvahy aj tlak Európskej únie na znižovanie CO2 emisií vychádzajú nám z toho víťazne elektromobily. S nimi budete mať navyše i menej starostí. Vďaka tomu, že majú menej súčiastok a celkovo sú menej náročné na údržbu. Nakoľko sa sieť nabíjacích staníc neustále rozširuje, nemusíte sa už obávať ani dojazdu. Nabíjacie stanice na Slovensku nájdete zhruba každých 60 kilometrov. Takisto, životnosť batérií sa neustále predlžuje a existujú už aj riešenia na ich recykláciu.   Pre jednoduché porovnanie elektromobilu s klasickými autami so spaľovacími motormi, emisie CO2 pri elektromobiloch sú trikrát nižšie ako pri spaľovacích motoroch, pričom berieme do úvahy emisie vytvorené pri výrobe elektrickej energie, resp. palive a zároveň emisie, ktoré vzniknú pri užívaní automobilu. Tak dajte zbohom znečisťovaniu ovzdušia emisiami z výfukových plynov či emisným kontrolám. Poteší vás tiež fakt, že mnohé elektromobily bývajú vyrobené z recyklovaných a ekologicky menej škodlivých materiálov. 

Energeticky udržateľný systém nabíjacích staníc

Na elektromobilitu sa mnohí pozerajú ako na hrozbu, ktorá prinesie zvyšovanie nákladov na elektrickú energiu a preťaženie siete, ktoré bude viesť k výpadkom elektrickej energie. Opak je pravdou. **Na Slovensku máme aktuálne výrobnú kapacitu a distribučnú sústavu dostatočnú na to, aby bola schopná pokryť celkový dopyt po elektrickej energii aj v prípade, že by celá doprava s výnimkou leteckej prešla z jedného dňa na druhý na elektrickú. **

Budovanie nabíjacích staníc teda nie je hrozbou, v prípade, že dokážeme s energiou efektívne pracovať. V AgeVolt myslíme aj na to. Na nabíjanie elektromobilov sa pozeráme aj v kontexte energetického manažmentu budov, obcí a domácností. Nabíjacia stanica obsahuje Smart systém, ktorý dokáže v reálnom čase rozhodovať, okrem iného, aj o výkone nabíjania na základe aktuálnej spotreby budovy alebo domácnosti. Jednoducho povedané, môžete nabíjať vaše auto aj v prípade používania viacerých spotrebičov v domácnosti, bez obavy z vyhodenia ističov alebo potreby navyšovať elektrickú prípojku. V prípade biznis budov to znamená žiadne dodatočné náklady za prekročenie rezervovanej kapacity. V AgeVolt pracujeme len s energiou, ktorú máte dostupnú a dohodnutú zmluvou. S našimi riešeniami dokáže aj rodinný dom s 25 A ističom pripojiť a za noc nabiť 15 áut na denný dojazd, bez obáv

Vízia masívnej nabíjacej infraštruktúry

Častokrát sa obavy z elektromobility viažu aj na nedostatočnú infraštruktúru nabíjacích staníc. Panuje fakt, že keďže máme málo elektrických áut, nepotrebujeme budovať nabíjacie stanice. Opak je však pravdou. Práve kvalitná infraštruktúra nabíjacích staníc s prehľadnými cenami prinesú rozvoj elektromobility. V AgeVolt je našim cieľom prispieť k rýchlemu, ale efektívnemu rozvoju mobility. Vďaka Smart systému, dokážeme pokryť až 100 % parkovacích miest nabíjacími stanicami, a to bez obavy z preťaženia siete. Okrem toho, budujeme sieť nabíjacích staníc, ktorá funguje na princípe zdieľania súkromných nabíjačiek. Vďaka tomu, dokáže každý majiteľ nabíjacej stanice sprístupniť nabíjanie verejnosti, v prípade, že ju nevyužíva. V prípade firiem alebo prevádzok, umožňujeme majiteľom nabíjacej stanice ponúkať ich zákazníkom zvýhodnené nabíjanie elektromobilov vďaka lojalitnému programu, a tým podporujeme ich primárny biznis.

Aj elektromobily vytvárajú emisie, ktoré vznikajú pri výrobe elektrickej energie. Vašu uhlíkovú stopu dokážete offsetovať výsadbou stromčekov. Vedeli ste, že na každých 1200 km jazdy elektromobilom je pre zníženie vašej uhlíkovej stopy potrebné vysadiť 1 strom, ktorý prežije minimálne 10 rokov?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie