Aktuality

Vizionárom roka je šéf značiek Kia a Hyundai. Formuje autopriemysel na ďalších 30 rokov

Euisun Chung získal ocenenie Vizionár roka od Newsweeku (2022)

Euisun Chung, výkonný predseda skupiny Hyundai Motor Group, do ktorej patrí aj značka KIA, v prvej polovici apríla získal ocenenie „Vizionár roka“. Formálne odovzdávanie ocenenia prebehlo na inauguračnom podujatí Newsweek World's Greatest World Auto Disrupters.

Program World's Greatest Auto Disruptors 2022 sa vyvinul z časopisu Newsweek America's 50 Greatest Disruptors. Ide o rebríček vizionárov, inovátorov a priekopníkov, ktorý sa prvýkrát publikoval minulý rok. Program oceňuje aktérov zmeny v automobilovom priemysle, ktorí využívajú technológie spôsobmi, ktoré výrazne a pozitívne ovplyvňujú životy ľudí, tvrdí Newsweek.

Jedno zo šiestich ocenení udelených na podujatí, „Vizionár roka“, sa udeľuje lídrovi, ktorý podniká významné kroky na formovanie budúcnosti automobilového priemyslu v súčasnosti a v priebehu nasledujúcich 30 rokov.

Newsweek ocenil Chunga za jeho významnú úlohu pri vzostupe značiek Kia a Hyundai v globálnom automobilovom priemysle. Pod jeho vedením skupina nanovo definuje, čo je možné v mobilite, a poskytuje ľudstvu väčšiu slobodu pohybu prostredníctvom elektrifikácie vozidiel, robotiky a pokročilej leteckej mobility (AAM).

Kia pritom ostáva naďalej „tradičnou automobilkou“, hoci jej stratégia Plán S poukazuje na jej veľké ambície vo veľkom digitalizovať a sústreďovať sa aj na doplnkové služby pre zákazníkov a špecializované vozidlá, napríklad pre armádu. O Pláne S značky Kia sme písali v samostatnom rozsiahlom príspevku s názvom „Veľký plán Kie ovládnuť európsky trh s elektromobilitou? Skôr realistické očakávania a ohromné úsilie

Vždy som veril, že autá sú spôsob, ako spájať ľudí. Nie je nič ľudskejšie ako neutíchajúca túžba objavovať, predstavovať si a robiť pokroky. Mobilita doslova spája ľudí. A keď pracujeme spolu, ľudské bytosti sú schopné mimoriadnych vecí,“ povedal Chung pri preberaní ocenenia.

Euisun Chung získal ocenenie Vizionár roka od Newsweeku (2022)

Ďalšie ocenenia za podvozky aj pohony

Celkovo skupina získala tri zo šiestich ocenení udelených na podujatí World's Greatest Auto Disrupters 2022. Newsweek tiež ocenil skupinu za „Výskumný a vývojový tím roka“ a „Vývoj pohonnej jednotky roka“.

Vývojové centrum architektúry vozidiel skupiny bolo ocenené ako „Výskumný a vývojový tím roka“ za vývoj elektrickej globálnej modulárnej platformy E-GMP (stojí na ňom napr. KIA EV6) a technologická jednotka skupiny s elektrifikovaným pohonom získala ocenenie „Vývoj pohonnej jednotky roka“ za vývoj 800-voltový batériový systém. Obidve ocenenia odrážajú pokračujúce úsilie skupiny inovovať a prinášať na trh nové riešenia mobility.

Pod vedením Chunga skupina zrýchľuje nasadzovanie robotiky a technológií AAM a skúma ich úlohu v budúcom rozvoji inteligentných miest. Chung tiež stojí na čele transformácie skupiny na poskytovateľa riešení mobility zameraných na človeka.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie