Aktuality

Nové Mercedesy z rodiny AMG GT 63: Vrcholový model má 843 koní a 1400 Nm

Je potrebné modernizovať autá, ktoré sú už takmer dokonalé? Zrejme áno, k tomuto názoru dospela aj značka Mercedes-AMG, ktorá dopriala svojim 4-dverovým modelom GT 63 a 63S vylepšenia.

Pre vylepšenie vonkajšej estetiky modelov GT 63 a GT 63 S dizajnéri Mercedes-AMG siahli po prednom nárazníku z existujúcej vlajkovej lode GT 63 S E PERFORMANCE. Vďaka tomu sú prívody vzduchu o niečo širšie ako predtým, pričom každý obsahuje tri vertikálne rebrá na rozdiel od horizontálnych, ktoré boli na modeloch pred faceliftom.

Mercedes-AMG GT 63 S (facelift pre modelový rok 2023)

Mercedes tiež zlepšil konfigurovateľnosť modelov 63 a 63 S, napríklad farebná škála karosérií sa rozrástla o laky Arabian Grey, Cashmere White Magno a China Blue. Celkovo si teraz kupujúci môžu vybrať zo štyroch matných, piatich metalických lakov a dvoch základových farieb, vrátane nových odtieňov Starling Blue Metallic a Starling Blue Magno. K dispozícii sú aj ďalšie estetické vylepšenia AMG Night Package II a kombinácia Night Package a AMG Carbon Fiber Exterior Package.

Rozšírenie ponuky personalizácie sa týka aj interiéru, pribudla nová koža Nappa a diamantové prešívanie. Nechýba ani dvojfarebný volant AMG Performance a koberčeky AMG s vysokým vlasom s vyšívaným nápisom AMG.

Mercedes-AMG GT 63 S (facelift pre modelový rok 2023)

Azda najväčšou zmenou, ktorá sa týka jazdy ako takej, je úprava systému odpruženia AMG Ride Control +, ktoré je založené na vzduchovom podvozku Mercedes-Benz Air Body Control.

K adaptívnym elektronicky riadeným tlmičom pribudli dva obmedzovacie ventily. Jeden ovláda kompresiu a druhý odrazy. To umožnilo inžinierom zväčšiť rozdiel medzi komfortným a športovým nastavením. Vďaka senzorom zrýchlenia a dráhy kolies sa toto odpruženie dokáže prispôsobiť meniacim sa podmienkam vozovky v priebehu milisekúnd.

Mercedes-AMG GT 63 S (facelift pre modelový rok 2023)

Mercedes-AMG GT63 a GT63 S poháňa ručne vyrobený 4,0-litrový motor V8 s dvoma turbodúchadlami. V prvom modeli generuje maximálny výkon 575 koní a krútiaci moment 800 Nm, druhý až 630 koní a 900 Nm. Krútiaci moment je následne prostredníctvom 9-stupňovej automatickej prevodovky distribovaný na všetky kolesá. Výsledkom je akcelerácia z nuly na rýchlosť 100 km/h za niečo málo cez tri sekundy.

To ale nie je všetko, elektrifikovaná verzia ponúkne ešte podstatne viac sily:

Vlajková loď Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE

Mercedes AMG GT 63 S E PERFORMANCE so systémovým výkonom max. 620 kW (843 k) a krútiacim momentom viac ako 1 400 Nm je novým míľnikom v histórii spoločnosti. Toto štvordverové kupé je prvé vysokovýkonné hybridné vozidlo a súčasne doteraz najvýkonnejší sériový model značky z Affalterbachu.

Kombinácia štvorlitrového motora V8 biturbo a elektromotora je zárukou výnimočných jazdných výkonov a vynikajúcej dynamiky jazdy a zároveň aj pôsobivej efektívnosti.Novinkou je tiež pútavý lak zelené peklo AMG magno.

Cena vrcholovej verzie? Viac ako 207-tisíc eur. Model bude uvedený na trh v Európe v apríli 2022.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie