Aktuality

Mitsubishi to nevzdáva! Po 13 rokoch privítame úplne novú generáciu ASX

Mitsubishi ASX (2023)

Spoločnosť Mitsubishi Motors Europe oznámila, že začiatkom roka 2023 uvedie na európske trhy model ASX novej generácie.

ASX novej generácie nahradí súčasný model, ktorý bol jedným z prvých SUV vstupujúcich na novo vznikajúci trh kompaktných SUV a zaradil sa medzi najúspešnejšie modely značky Mitsubishi posledných rokov pri predajoch takmer 380 000 vozidiel (od uvedenia v roku 2010).

ASX novej generácie, patriacej do samotného stredu obľúbeného segmentu kompaktných SUV, ponúkne kompletný balíček výbavy vrátane najnovších technológií a ucelenej ponuky pohonov zahrňujúcej plug-in hybridné (PHEV) a hybridné (HEV) ústrojenstvo. Mitsubishi Motors ako prvé uviedlo na trh plug-in hybridné SUV a od roku 2013 tak na európskych trhoch predalo viac než 200 000 kusov vozidiel s týmto druhom pohonu. Za tento úspech môže značka ďakovať predovšetkým modelu Outlander PHEV, ktorý neskôr doplnil Eclipse Cross PHEV v roku 2021.

Nové ASX bude postavené na podvozkovej platforme CMF-B aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi a vyrábať sa bude v španielskom závode Valladollid automobilky Renault. Komentuje Frank Krol, prezident a generálny riaditeľ Mitsubishi Motors Europe: „Mitsubishi Motors sa chváli bohatou tradíciou v segmente SUV a tiež bolo prvým výrobcom, ktorý uviedol plug-in hybridné SUV, teda Outlander PHEV a teraz Eclipse Cross PHEV. Obľuba kategórie SUV v Európe neustále rastie a keďže sa plug-in hybridy stávajú mainstreamovou záležitosťou, sme pripravení nadviazať na tieto tradície budúcou generáciou modelu ASX. Tešíme sa, až našim súčasným aj budúcim zákazníkom ponúkneme vysoko konkurencieschopnú novinku v našej modelovej ponuke.“

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?