Toto sa Bruselu páčiť nebude! Záujem Slovákov o elektromobily medziročne stúpol len o 0,4 %

Pozrite sa na predajné čísla najobľúbenejšieho elektromobilu na Slovensku.
Vydané  Text: 
V roku 2020 tvorili elektromobily 1,1 % zo všetkých registrácií s počtom 731 zaregistrovaných vozidiel. **Za prvých 11 mesiacov roka 2021 sa záujem zvýšil na 1,5 % s počtom 1 053 registrovaných elektromobilov.** Zo všetkých predaných a registrovaných elektromobilov na Slovensku je pritom lídrom práve značka Škoda so svojim plne elektrickým SUV Enyaq iV. Ten si totiž kúpilo už viac ako 150 Slovákov. Batériové elektrické vozidlo s okrídleným šípom na kapote si tak vybral každý siedmy zákazník zaujímajúci sa o elektrické vozidlo. *„Vážime si priazeň našich zákazníkov, ktorí rozhodli o tom, že model Škoda Enyaq iV sa stal najpredávanejším elektromobilom na Slovensku, a to aj napriek tomu, že sme ho na trh uviedli len v máji tohto roku. Nielen predajné čísla, ale aj ohlasy odbornej i laickej verejnosti dokazujú, že naše plne elektrické SUV s vysokou mierou bezpečnosti, modernými technológiami, unikátnym dizajnom a prevedením interiéru či priestorom pre celú rodinu, skrátka – ako sa ľudovo hovorí – trafilo klinček po hlavičke. Modelu Enyaq sa jednoducho darí meniť pohľad na elektromobilitu,“* uviedol Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda auto Slovensko a dodal: *„Už onedlho nás čaká predstavenie nového variantu modelu Enyaq iV, na ktorý sa osobne veľmi teším. Verím, že slovenských motoristov zaujme svojim ešte dynamickým zovňajškom s postupne klesajúcou líniou strechy a rovnako sa tak spolu s klasickým modelom Enyaq iV variant Coupé stane veľkým hitom.“* Značka Škoda je tohtoročným lídrom v elektromobilite na Slovensku, kde **vo všeobecnosti rastie záujem motoristov o plne elektrické vozidlá veľmi pomaly.** Silnú pozíciu mladoboleslavskej automobilky u nás potvrdzuje tohtoročný počet dodaných kusov modelu Škoda Enyaq iV slovenským zákazníkom. Ten sa stal v roku 2021 absolútnou predajnou jednotkou medzi elektromobilmi s počtom 152 dodaných vozidiel. V porovnaní s klasickými spaľovacími vozidlami však ide stále o zanedbateľné číslo. Medzi najpopulárnejšie modely patria už tradične benzínové a naftové verzie modelov Škoda Fabia, Škoda Octavia či SUV Škoda Karoq. **Za prvých 11 mesiacov roka 2021 dodala Škoda zákazníkom 14 234 vozidiel** a zabezpečila si tak 20,28-percentný trhový podiel.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Predstavujeme AUDI Q6 e-tron: Technologický skok

  • Toto nie je vylepšenie, ani evolúcia. Audi Q6 e-tron predstavuje úplne novú generáciu elektromobilov Audi.

     Nová platforma, nový dizajn, nové technológie, nové riešenia. Také významné, že budú základnými stavebnými kameňmi pre Audi ešte na mnoho ďalších rokov.  Model Q6 e-tron je priekopníkom, ktorý prináša tieto riešenia ako úplne prvý.
  • SERVIS

    Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.