Aktuality

Majiteľ elektromobilu odmietol zaplatiť 20 000 € za výmenu batérie. Namiesto toho auto vyhodil do vzduchu dynamitom

Koľko vydržia batérie v elektromobiloch? Automobilky tvrdia, že pri správnom používaní môžu poslúžiť stovky tisíc kilometrov. Podobnú skúsenosť však nemal fínsky majiteľ elektromobilu Tesla Model S, ktorému po ôsmich rokoch života s autom praskli nervy.

Za všetkým stojí porucha na vozidle, ktorá sa prejavila v podobe niekoľkých chybových kódov na palubnej doske a do servisného strediska Tesly sa vozidlo muselo dostať už len na odťahovke.

Po mesiaci v servise dostal majiteľ od Tesly informáciu, že auto nemožno opraviť bez výmeny batérie, ktorá by ho stále cez 20 000 eur. Pripomeňme, že auto je staré približne 8 rokov, takže výmena batérie už nie je krytá zárukou a cena opravy prevyšuje zostatkovú cenu vozidla.

Aj z toho dôvodu nešťastný majiteľ po zistení nepríjemného faktu stratil nervy a so svojou Teslou sa rozhodol definitívne rozlúčiť. Tým slovom „definitívne“ narážame predovšetkým na 30 kilogramov dynamitu, pomocou ktorého sa majiteľ rozhodol Teslu navždy zničiť. A aby bolo všetko dokonalé, do auta umiestnil aj figurínu s tvárou zakladateľa automobilky Tesla, Elona Muska.

Nemusíme asi dodávať, že po tejto rozlúčke zostalo z auta sotva pár dielov a teraz je Model S skutočne neopraviteľný.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie