Zmestí sa vianočný stromček do vášho auta? Škoda ponúka odpoveď v podobe oficiálneho grafu pre jednotlivé modely

Britské zastúpenie značky Škoda zverejnilo milú pomôcku pre výber správneho vianočného stromčeka.
Vydané  Text: 
**Je to problém, s ktorým sa mnohí motoristi stretávajú každý rok pri kúpe vianočného stromčeka**. Zatiaľ čo mnohí prehnane ambiciózni kupci sa uchyľujú k tomu, že si svoju obľúbenú sviatočnú jedľu napchajú do auta za každú cenu, aj keď tým riskujú trvalé poškodenie stromu či interiéru (nehovoriac o nebezpečenstve v prípade nehody), iní sú nútení priznať porážku a vydať sa na smutnú cestu späť z parkoviska, aby našli menší exemplár. Našťastie sa takéto „vianočné kalamity“ stanú pre vodičov značky Škoda minulosťou vďaka uvedeniu oficiálnej mierky na prevoz stromčeka pre jednotlivé modely. **Jednoduchá infografika umožňuje majiteľom značky rýchlo a jednoducho zistiť ideálnu výšku stromu pre ich auto.**
Vodiči modelov Scala alebo Karoq tak môžu bezpečne pristúpiť k nákupu stromčeka s výškou do 150 cm (5 stôp), zatiaľ čo **vodič Octavie Combi alebo Enyaqu iV si môžu s radosťou vybrať až 170 cm (5,5 stopy) vysoký strom s vedomím, že sa úhľadne zmestí do zadnej časti ich auta.** Vodiči modelov Superb a Superb Combi sa výrazne obmedzovať nemusia, ich autá totiž ponúkajú najdlhší priestor po sklopení zadného radu sedadiel, vďaka čomu by sa mal do interiéru zmestiť až dvojmetrový strom (6,5 stopy). Majitelia najnovších modelov značky Škoda si budú môcť bezpečne vybrať svoj strom s istotou, že nebudú musieť narýchlo píliť kmeň, aby dali zatvorili dvere batožinového priestoru, ani zdolávať cestu domov s konármi trčiacimi z okna.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉ