Aktuality

Honda predstavila novú generáciu HR-V. Dostala hybridnú techniku a krásnu karosériu

Honda je v segmente SUV a crossoverov aktívna už dlhé roky. Jej modelu HR-V však stále niečo chýbalo. V automobilke sa však pochlapili a múdro siahli po tom, čo dnes letí – elegantnej karosérii v štýle kupé. Presné technické údaje zatiaľ Honda nezverejnila, a tak môžeme vychádzať iba z oficiálnych obrázkov.

Honda HR-V 2021

Už na prvý pohľad je jasné, že na prvom mieste stáli emócie. Elegantná predná maska s úzkymi reflektormi a zvažujúca sa línia strechy tvoria príjemný celok. Potešiteľné je, že to s klesaním strechy v Honde neprehnali, vďaka čomu by mali mať cestujúci na zadných sedadlách dostatok miesta nielen na nohy ale aj na hlavy. Podrobnejší pohľad na auto prezradí, že klesanie je z časti skôr vizuálne, na „svedomí“ ho má rám zadných dverí. Strecha začína reálne prudšie klesať až na úrovni zadných opierok hlavy.

Honda HR-V 2021

Prvé fotky ukazujú pracovisko vodiča s volantom vpravo. Nič to však nemení na tom, že je čo chváliť. Automobilka hlási, že v kabíne použila kvalitné materiály, čo by spolu s tradične príkladným dielenským vypracovaním malo vytvoriť pocit luxusu. Za nás dodáme, že luxus je fajn a bude predávať, vodiča však potešia iné riešenia. Na mysli samozrejme máme usporiadanie pracoviska vodiča a druh použitých ovládacích prvkov. A tu Honda stavia na klasike. Zaujímavou novinkou je systém difúzie vzduchu, ktorý vytvára záclonu čerstvého vzduchu vedľa a nad cestujúcimi. Vzduch z klimatizačnej jednotky prúdi z jedinečných prieduchov v tvare písmena L umiestnených v horných rohoch palubnej dosky.

Honda HR-V 2021

Ďalšou dobrou správou je, že sa vďaka kompaktným rozmerom hybridného systému podarilo zachovať všestranné sedadlá Magic Seats, ktoré ponúkajú unikátnu flexibilitu, či už sklopenie sedadla na plocho „fold-flat“ alebo vyklopenie nahor „flip-up“ v závislosti od požadovaného nákladného priestoru.

Honda HR-V 2021

Pod kapotou

Na náš trh novinka dorazí až koncom roka, a tak sú informácie o zabudovanej technike zatiaľ skôr okrajové. Každopádne sa však potvrdilo, že automobilka staví na hybridnú techniku. O konkrétnych technických údajoch zatiaľ mlčí, nebolo by však prekvapením, ak by siahla po sústave e:HEV, ktorú poznáme z modelu Jazz.

Honda HR-V 2021
Honda HR-V 2021

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie