Aktuality

Nový Tucson N Line odhalený: máme zoznam všetkých motorizácií.

Automobilka Hyundai zverejnila detaily o pripravovanom modeli TUCSON N Line, ktorým mieni opäť rozvíriť vody SUV so športovou úpravou.

Novinka bude mať nápadný dizajn najnovšej generácie Tucsonu doplnený o prvky športovej estetiky a početné detaily upozorňujúce na príslušnosť k rodine N Line v interiéri.

Nový Tucson N Line bude v predaji aj na Slovensku už počas tejto jari a čo budúcich zákazníkov nepochybne poteší, bude možnosť konfigurácie aj s elektronicky riadeným adaptívnym pružením ECS s ovládaním tlmiacej sily na každom kolese zvlášť. V štandardnom jazdnom režime NORMAL by mal byť Tucson N Line skôr komfortný, zatiaľ čo v režime SPORT bude výrazne tvrdší a pripravený zvládať náročnejší jazdný štýl.

Pripomeňme, že edícia N Line by mohla byť iba predskokanom skutočnej športovej verzie Tucson N, tá sa ale možno do predaja napokon vôbec nedostane. Je preto prirodzené, že už aj N Line v porovnaní s východiskovou verziou výbavy ponúkne nielen estetické vylepšenia, ale aj tie funkčné.

Značnú pozornosť výrobca vo svojej tlačovej správe, ktorú rozposielal médiám, venuje práve estetickým vylepšeniam. Tým sa však my venovať nebudeme, pretože všetko nájdete v priloženej fotogalérii vyššie.

Podstatné sú predovšetkým informácie o tom, že v interiéri nájdete športové sedadlá s označením N čalúnené kombináciou čierneho semišu a kože s červeným prešívaním, rovnaké kontrastné prešívanie je potom aj na výplni dverí a lakťových opierkach, červené akcety s motívom N Line sú aj na samotnej palubnej doske.

Nový Hyundau Tucson N Line bude dostupný v nasledovných farbách vyhotovenia karosérie:

 • Sivá Shadow Grey (exkluzívna pre N Line), za príplatok s čiernou strechou Phantom Black
 • Biela Polar White, za príplatok nie čierna strecha Phantom Black
 • Červená Engine Red, za príplatok čierna strecha Phantom Black
 • Červená Sunset Red, za príplatok čierna strecha Phantom Black
 • Tmavá Dark Knight, za príplatok čierna strecha Phantom Black
 • Strieborná Shimmering Silver
 • Čierna Phantom Black

Ponuka motorov: Aj benzín, aj nafta, aj hybridy

Hyundai Tucson N Line bude od druhého štvrťroka 2021 v predaji s naftovými aj benzínovými motormi, ktoré ponúknu aj hybridnú alebo mild-hybridnú technológiu.

 • 1.6 T-GDI Plug-in Hybrid (195 kW/265 k)
 • 1.6 T-GDI Hybrid (170 kW/230 k)
 • 1.6 T-GDI 48V Mild Hybrid (132 kW/180 k alebo 110 kW/150 k)
 • 1.6 T-GDI (110 kW/150 k)
 • 1.6 CRDi 48V (100 kW/136 k)

Spaľovací motor, bez ohľadu na palivo, má pritom vždy 4 valce a zdvihový objem 1,6 litra.

Hybridné a plug-in hybridné verzie však budú nasledovať od leta 2021. Pre hybridné a plug-in hybridné modely je k dispozícii aj Diaľkový inteligentný parkovací asistent (RSPA) schopný sám zaparkovať vozidlo, čím oslobodí vodiča od tlaku z parkovania v náročných podmienkach.

Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie