Magazín

Toto nikdy nerobte. Zlodeji si vás vychutnajú!

Zdroj: idnes.cz

Predávať auto cez internet je dnes celkom bežné. Majiteľ svoje auto nafotí, spíše informácie o aute a inzerát umiestni na viacero inzertných portálov. Presne takto postupoval aj majiteľ krásne zrenovovanej historickej limuzíny značky Mercedes-Benz. Dnes už ale veľmi dobre vie, že si treba dávať veľký pozor na to, čo je na fotkách okrem inzerovaného auta vidieť. Svoje fotky totiž urobil tak nešťastne, že na nich bolo možné rozpoznať, kde sa garáž nachádza. A zlodeji nezaváhali. Po príchode ku garáži čakal majiteľa nepríjemný šok.

Na otvorenie garážových dverí zlodeji využili hrubú silu a viacero nástrojov. Podľa vyjadrenia znalcov si s vrátami dali kopec práce a násilné otvorenie im muselo zabrať pomerne veľa času. Aj vás automaticky napadla otázka ako je možné, že to nebolo nikomu podozrivé? Nuž stalo sa. Nebolo. Čo ťa nepáli, nehas.

Celý prípad má nakoniec pre majiteľa šťastné rozuzlenie. Firma, ktorá mu auto reštaurovala, ho totiž dodala o pár dní neskôr, než bolo pôvodne dohodnuté. A tak si zlodeji namiesto parádneho veterána z garáže odniesli iba drobné náradie.

Najlepšie sa je učiť na cudzích chybách. Dávajte si preto pozor čo je na fotkách, ktoré sa chystáte zverejniť, vidieť. **Optimálne je samozrejme auto zobrať niekde do neutrálneho prostredia. **Ak to nie je možné (auto je nepojazdné), venujte pozornosť zobrazenému okoliu. Ak je na fotke vidieť ešte aj číslo garáže, tak to budú zlodeji celkom isto brať ako pozvánku na návštevu. A to by ste celkom určite nechceli.