Aktuality

Najlepšie auto strednej triedy podľa Slovákov je známe. Väčšina hlasovala za kombi Kia ProCeed

Provnanie Kia Proceed vs. Proceed GT vs. XCeed

Naša anketa BEST CARS 2020 ukázala, ktoré značky a modely áut majú motoristi najradšej! Pýtali sme sa aj na najlepšieho predstaviteľa nižšej strednej triedy, kde jednoznačne zvíťazila značka Kia s modelom ProCeed. Čítajte podrobnosti.

KIA ProCeed je fenomén. Do sveta nižšej strednej triedy prináša luxus a charakter typické pre vyššie triedy a vyčnieva z radu.

Anketa Best Cars, ktorú už roky realizujú odborné motoristické magazíny auto motor a šport v rôznych krajinách sveta, dáva odpovede na hneď niekoľko otázok ohľadne spoľahlivosti, sympatií k značkám áut, kvality spracovania či cenovej výhodnosti v pomere k hodnote vozidiel. Pýtali sme sa aj na to, ktoré modely áut sú najlepšie, ak ich zoradíme do zodpovedajúcich kategórií.

Pripomíname, že v ankete Best Cars 2020, ktorá bola samostane realizovaná aj v Slovenskej republike, sa k jednotlivým autám a značkám vyjadrilo až 3 608 slovenských respondentov!

Pre mnohých sú nepochybne zaujímavé najmä výsledky za Nižšiu strednú triedu. Aj tento rok ostala zachovaná voľba A, teda voľba bez ohľadu na finančný limit, a voľba B, ktorá je ohraničená v rámci každej triedy istým limitom, ktorý určuje prístupnosť modelu širším masám.

Prvé miesto voľby A, teda absolútneho víťaza kategórie nižšej strednej triedy, s primeraným náskokom pred druhým miestom získalo elegantné a športové kombi Kia ProCeed. Získala 9,2 percentuálneho bodu, zatiaľ čo bola nasledovaná Mazdou3 s 8,5 percentami, Octaviou so 7,5 percentami, Golfom so 6,3 a Corollou s 6,1 percentami.

Kia ProCeed je nesporne jeden z nakrajších automobilov v Európe, ale jeho silné stránky spočívajú aj v technike, stále dobrej cenovej dostupnosti, moderných motoroch a špičkovej bezpečnosti. Toto všetko tvorí celok, ktorý ľudia očividne oceňujú.

Na Slovensku sa Kia ProCeed predáva od 21 490 €, za túto cenu dostanete výbavu GT-LINE s benzínovým motorom 1.4 T-GDi s max. výkonom 103 kW (140 k) a s manuálnou prevodovkou. Najdostupnejšia naftová motorizácia je GT-LINE 1.6 CRDi SCR 100 kW (135 k) za 22 890 €, pričom rovnako ako pri benzíne sa za automatickú prevodovku dopláca 1 800 eur. V najvyššom stupni výbavy GT si ProCeed môžete zadovážiť s iba benzínovým motorom 1.6 T-GDi 150 kW (204 k) za 25 290 €, respektíve za 27 090 € s automatickou prevodovkou.

Kto odpovedal?

Tradičná anketa magazínu auto motor a šport v kombinácii s internetovým portálom www.autoviny.sk oslovila 3 608 záujemcov, z nich bolo 85% mužov a 15% žien. Podľa vlastných odpovedí títo respondenti ročne najazdia priemerne 23 500 kilometrov a až 35,9% z nich si v nasledujúcich dvoch rokoch plánuje kúpiť auto. Zaujímalo nás, koľko z nich chce nové a koľko jazdené - výsledky sú zaujímavé. 58% respondentov tvrdí, že plánujú kúpiť nové auto, 36% jazdenku a 6% ešte nie je rozhodnutých.

INFO: Pripomíname, že metodika vyhodnocovania výsledkov umožňuje, aby súčet všetkých priečok presahoval 100%. Nejedná sa o chybu.

Prečítajte si aj:


Slováci vybrali najspoľahlivejšie značky áut. Výsledky vás asi dosť prekvapia.

ERIK STRÍŽ


Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie