Aktuality

Nový Hyundai i30 N prináša veľké prekvapenie!

Hyundai i30N 2020

Vynovená generácia modelu Hyundai i30N preberá základy dizajnového jazyka štandardných modelov. Kompletne prepracovaná je predná maska s modernými LED reflektormi aj zadné partie auta. A hoci je zvykom auto prvý krát ukázať s novou tvárou, v prípade tohto fešáka sme spravili výnimku. Už prvý pohľad prezrádza prečo. Zatiaľ čo predná maska našla inšpiráciu vo verzii i30 N Line, vzadu sa dizajnéri odviazali. Veď posúďte sami. Dve masívne pochrómované rúry miesto výfukov pôsobia brutálne. Úpravcovia si teda túto položku môžu z ponuky škrtnúť. Veľmi efektne emotívny dizajn podčiarkujú kované disky s priemerom 19 palcov. Toto všetko sa v podstate dalo čakať.

Hyundai i30N 2020

Kde je to sľubované prekvapenie?

Fanúšikovia klasických športiakov nad ním možno budú ohŕňať nos. Pre rovnako veľkú, ba možno aj väčšiu skupinu potenciálnych klientov, je to však novinka dňa. Okrem výbornej klasickej manuálnej prevodovky auto dostane aj novú vysoko výkonnú osemstupňovú dvojspojkovú prevodovku (N DCT). A písmeno N v jej označení naznačuje, že automat prešiel špeciálnym ladením, ktoré sa, okrem iného, prejavilo aj v špeciálnych módov vyhradených pre divíziu N. Ďalšie podrobnosti o novom Hyundai i30 N zverejnení spoločnosť už čoskoro.

Hyundai i30N 2020

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Prvá jazda - Mazda MX-30 (foto: Ondrej Kroutil pre auto motor a šport, 2020)
Testy

Mazda MX-30: Naozaj ekologická

Keď už Mazda niečo spraví, môžete sa staviť, že to bude poriadne. Tento prístup zvolila aj pri svojom historicky prvom elektromobile. A k tomu, či ho potrebujete, zaujíma nezvyčajne úprimný postoj.