Aktuality

Chorvátski policajti sa sťažujú na slovenských motoristov! Týmto si v zahraničí robíme hanbu

Polícia
minv.sk

Niektorí motoristi to na dovolenke jednoducho preháňajú a myslia si, že v Chorvátsku im prejde všetko. Tamojší policajti sa však prostredníctvom policajného pridelenca sťažovali na nedisciplinovanosť niektorých motoristov zo Slovenska, predovšetkým ide o jazdu pod vplyvom alkoholu.

V deň nástupu do služby v Chorvátsku už slovenskí policajti museli riešiť prípad slovenského vodiča, ktorý mal nehodu cestou na dovolenku pár kilometrov za Záhrebom. A ďalšie kilometre mal mať ešte pred sebou. Našťastie jemu, ani posádke s dvomi maloletými deťmi sa nič nestalo. Výsledok dychovej skúšky však ukázal 1,4 promile. Policajti ho predviedli na policajnú stanicu, kde mu samozrejme naši policajti tlmočili všetky s ním vykonané úkony. Na základe chorvátskych zákonov dostal pokutu vo výške 6.000 Kn, musel zaplatiť trovy konania vo výške 300 Kn a dostal zákaz viesť motorové vozidlá na území Chorvátska.

Pripomíname, že v Chorvátsku platí pri porušení niektorých ustanovení Zákona o bezpečnosti v cestnej premávke, že sa vodič môže dopustiť aj trestného činu. Môže to byť vtedy, ak: „Účastník cestnej premávky, ktorý arogantne porušuje predpisy o cestnej premávke tým, že jazdí pod vplyvom alkoholu vyššom ako 1,50 g/kg v krvi, alebo omamných a psychotropných látok alebo liekov, alebo jazdí v zakázanom smere, alebo predbieha na neprehľadnom mieste kolónu vozidiel, alebo jazdí rýchlosťou vyššou ako 50 km/h nad povolenú rýchlosť v obývanej oblasti alebo v úseku s označením najvyššej rýchlosti a tým ohrozuje život alebo zdravie osôb, potrestá sa odňatím slobody až na 3 roky.“

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie