Magazín

Potrebujete dostať žuvačku zo sedadla auta? Tu je návod ako na to...

Čistíme interiér
Zdroj: Škoda Auto

V autách trávime veľa času a rovnako veľa času v nich trávia aj naše deti. Tu a tam sa stane drobná havária. Pozrime sa na to, ako z poťahov auta dostať veci, na ktoré bežná autokozmetika nestačí. Budete sa diviť, aké jednoduché to v skutočnosti môže byť.

Žuvačka

Toto je veľká nepríjemnosť. Na prvý pohľad si poviete, že to sa snáď ani nedá. Neprepadajte panike, pomoc je pomerne jednoduchá a rýchla. Priamo na žuvačku nastriekajte technický ľad. Po chvíli žuvačka stvrdne a následne ju zrežte tupým nožom alebo špachtľou. Jednoduchšou a dosFtupnejšou pomôckou môže byť napríklad aj vínny ocot. Ten zaručí, že sa žuvačka prestane naťahovať. Čokoláda Aj vy dieťaťu vtisnete do úst čokoľvek, len aby aspoň na chvíľku prestalo rozprávať. Aj vám si potom špinavé rúčky poutieralo do sedadla. S odstraňovaním čokolády začnite pomalým jednostranným pohybom plastovej škrabky. Následne na fľak prikladajte navlhčenú hubku a zoškrabovanie opakujte. Na záver, keď už ste z povrchu všetku čokoládu odstránili, na zasiahnuté miesto naneste čistiacu penu a jednou kefkou zostávajúcu čokoládu z látky vykefujte.

Voskovky, farbičky, fixky

Kto by bránil rozvoju výtvarného talentu svojich detí, nech sa prihlási. Ale čo s ich dielkami v aute? Základ je, aby ste im dovolili používať iba farbičky s mäkkým hrotom, ktoré plast nepoškriabu a látku neprederavia. Všetko ostatné je totiž odstrániteľné. V prípade plastov pomôžu osvedčený vlhčené obrúsky na plasty, na poťahy sa treba vyzbrojiť kvalitnou chémiou. Čistiaca pena dokáže farbu uvoľniť, poškodené miesto následne dočistíte kefou. V prípade farbičiek a fixiek by sme však boli v aute veľmi opatrní, deťom by sme ich do aute radšej nedávali. Druhou možnosťou je takýmto haváriám predchádzať. Osvedčeným a praktickým riešením je nepremokavá deka na sedáku.

Zápach v aute

Občas sa tatino zabudne a zahrá sa na pretekára. A následky? Detský žalúdok to nevydrží. Jedna vec je vyčistenie interiéru a druhá odstránenie zápachu. Pomoc je pomerne lacná a jednoduchá. Na noc dajte do kabíny misku s mletou kávou alebo octom, ktoré dokážu zápach pohltiť.