Aktuality

Pozrite sa na mechaniku prevodovky v novej Octavii (video)

Tento týždeň sme mali príležitosť naživo vidieť novú Škodu Octavia Scout a Škodu Octavia RS iV priamo v Mladej Boleslavi, o našich postrehoch si budete môcť tento víkend prečítať dlhší materiál aj s reportážou z celého novinárskeho podujatia.

Zatiaľ máme pre vás malú ochutnávku v podobe fotogalérie vyššie a videa nižšie. Zachytáva mechaniku manuálnej prevodovky so šiestimi prevodovými stupňami s označením MQ 281 6F, ktorú nájdete v novej Škode Octavia. Automobilka pripravila pre prítomných novinárov funkčné prevodovky, manuálnu i automatickú, pre porovnanie ich veľkostí a princípov. Azda nie je potrebné pripomínať, že práve táto expozícia sa stala jednou z najžiadanejších.

Pre zaujímavosť dodávame, že Škoda je poverená vývojom prevodoviek pre koncern Volkswagen.

Prečítajte si aj:


Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Martin Šebesta


Ako vyzerá a jazdí Octavia po 666-tisíc km? Holandský novinár bol z českého auta poriadne prekvapený

Redakcia (s)


Škoda Octavia SCOUT tretej generácie je tu! Najsilnejšia nafta v histórii a prvýkrát aj pohon predných kolies!

Redakcia (s)


Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Ak vás zaujíma čokoľvek, od zákonov po detaily mojich testov áut, môžete ma kedykoľvek kontaktovať. Odpovedám každému. Moje testy píšem s ohľadom na reálneho zákazníka a nie ako marketingový prospekt. Pre neho je kúpa auta významnou životnou udalosťou, ktorá ho stojí značnú časť príjmov. Preto sa často venujem praktickým záležitostiam, ako spotrebe, schopnosti motora zvládať záťaž, batožinovému priestoru či variabilite.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie