Aktuality

Tomu hovoríme "biznis model"! Nešťastne umiestnený radar zarobil milióny

Bezpečnosť alebo šikana?

Stacionárny radar by mal slúžiť hlavne na to, aby bolo na cestách bezpečnejšie, o tom niet pochýb. Jeden z nich je však umiestnený tak neštastne, že sme ho museli označiť skôr za "biznis model", ako prvok bezpečnosti na cestách. Ak vidíme značku povoľujúcu rýchlosť 70 km/h, postupne začneme pridávať. Problém však nastáva v tom, že vás pri zrýchľovaní odfotí radar, a to aj v prípade, keď ste celou obcou do tohto momentu šli predpisovo. Pravidlá cestnej premávky sú neúprosné, zvýšená rýchlosť začína od značky.

VIDEO:

450 hriešnikov denne

Ako sa vyjadril starosta Židlochovic pre portál iDnes.cz, zo začiatku radar zachytil až 450 priestupkov denne, dnes je to už len okolo 20. Vyzbierané peniaze putujú do kasy mestskej polície a dopravných stavieb. Radary si ale pochvaľujú obyvatelia obce, ktorí oceňujú bezpečnosť a znížený hluk od vozidiel. Nešťastne umiestnený radar sa nachádza v obci Holasice, radar má pritom pod palcom mestská polícia Židlochovic. Od roku 2017 do roku 2019 im radar zarobil viac ako 10 miliónov Kč (v prepočte viac ako 375 tisíc eur).

Nevynechajte tiež naše video-testy
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?