Aktuality

Konkurenčný boj? Podpaľača vypátrali veľmi rýchlo, pozrite sa ako

Obrovská komunita na sociálnych sieťach nemusí slúžiť len k zdieľaniu politických satirických obrázkov, či k propagácii firmy. Vďaka skupine HAKA-Hľadá sa auto krádeže automobilov sa do hodiny od pridania príspevku podarilo vypátrať aj samozvaného pyromana, ktorý poškodil 4 vozidlá zaparkované pred firmou Todos v Bratislave. Niet divu, veď príspevok za ten krátky čas prezdieľalo na facebooku viac ako 1200 ľudí. Za poskytnuté informácie, ktoré poslúžili k dolapeniu páchateľa bola vypísaná aj odmena 3000€. Tú si rozdelia traja oznamovatelia. Všetky informácie o vandalovi boli posunuté polícii a poškodenému majiteľovi.

Celý proces podpaľovania pritom netrval dlho, podpaľač to mal vopred premyslené. Dokonca aj vozidlo, na ktorom na miesto činu prišiel malo vymenené ŠPZ. Tie pôvodne patrili Škode Karoq. Musíme ale uznať, že pán na videu si mohol namiesto vandalizmu vybrať skôr prácu špeciálneho efektára pre filmový priemysel.

Prečítajte si aj:


Prečítajte si rozhovor so zakladateľom skupiny HAKA, Štefanom Farkasom

Majo Bóna


Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie