Aktuality

Najobľúbenejšia značka áut na Slovensku? Posaďte sa, takéto výsledky ankety BEST CARS 2020 ste asi nečakali

BMW X6 M50i xDrive

Ktorá značka áut je najobľúbenejšia? Odpoveď na túto otázku sa líši od motoristu k motoristovi, pretože každý odpovedá na základe vlastných skúseností a domnienok. Keď na tieto otázky odpovedia tisíce motoristov, môžeme si vytvoriť lepšiu predstavu o tom, ako to obľúbenosťou áut a značiek vyzerá v skutočnosti.

Anketa Best Cars, ktorú už roky realizujú odborné motoristické magazíny auto motor a šport v rôznych krajinách sveta, dáva odpovede na hneď niekoľko otázok ohľadne spoľahlivosti, sympatií k značkám áut, kvality spracovania či cenovej výhodnosti v pomere k hodnote vozidiel.

Kto odpovedal?

Tradičná anketa magazínu auto motor a šport v kombinácii s internetovým portálom www.autoviny.sk oslovila 3 608 záujemcov, z nich bolo 85% mužov a 15% žien. Podľa vlastných odpovedí títo respondenti ročne najazdia priemerne 23 500 kilometrov a až 35,9% z nich si v nasledujúcich dvoch rokoch plánuje kúpiť auto. Zaujímalo nás, koľko z nich chce nové a koľko jazdené - výsledky sú zaujímavé. 58% respondentov tvrdí, že plánujú kúpiť nové auto, 36% jazdenku a 6% ešte nie je rozhodnutých.

INFO: Pripomíname, že metodika vyhodnocovania výsledkov umožňuje, aby súčet všetkých priečok presahoval 100%. Nejedná sa o chybu. Respondenti mali možnosť vyberať viac možností, resp. ich zoraďovať podľa obľúbenosti. Výsledky potom vyhodnocuje nemecká centrála.

20 najobľúbenejších značiek áut na Slovensku podľa ankety BEST CARS 2020

Pre mnohých môže byť prekvapením, že sa na prvom mieste objavila nemecká značka BMW, hoci z hľadiska predajov u nás dominujú značky ako Škoda, Hyundai či Volkswagen. Výsledky ankety akoby poukazovali na to, že hoci sa niekto vozí v rodinnom kombi, v skutočnosti túži po bavoráku. Je ale potrebné podotknúť, že rozdiel medzi BMW a Škodou bol iba 1,3 percentuálneho bodu a iba o niečo viac medzi Škodou a Mercedes-Benzom. Nemilým prekvapením pre nás bolo, že sa v uvedenom zozname TOP20 najobľúbenejších automobiliek neobjavil francúzsky Citroën.

 1. BMW
 2. Škoda
 3. Mercedes-Benz
 4. Audi
 5. Volkswagen
 6. Mazda
 7. Volvo
 8. Porsche
 9. Toyota
 10. KIA
 11. Hyundai
 12. Ford
 13. Alfa Romeo
 14. Opel
 15. Subaru
 16. Peugeot
 17. Lexus
 18. Suzuki
 19. Land Rover
 20. Jaguar

Prečítajte si aj:


Nové BMW M340 xDrive Touring: Na toto sme čakali

Redakcia (s)


BMW upravilo svoje logo, je dizajnovo čistejšie a naďalej bez vrtule!

ERIK STRÍŽ


Slováci hlasovali o najlepších autách! Takto dopadla anketa BEST CARS 2020!

Redakcia (s)


Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti pôsobí od roku 2007 a okrem automobilov sa venuje aj technológiám a bezpečnosti.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie