Aktuality

Vyhnal autá zo svojej ulice. Neuveríte ako!

Existuje niekto, kto nepoužíva mapy Google? V meste, kde Simon Weckert vysúšal svoj nápad, služby tejto aplikácie zjavne používajú takmer všetci vodiči. Čo sa stalo? Simon zo svojej ulice vyhnať autá. Nevedno, či vedel ako funguje systém alebo nie. Do detského vozíka naložil 99 aktívnych mobilných telefónov a prechádzal sa po ceste. Výsledok? Na ceste nebolo takmer žiadne auto. Ako je to možné?

Veľkým množstvom mobilných telefónov na jednom mieste, ktoré sa po ceste pohybovali veľmi pomaly, spôsobil takpovediac virtuálnu zápchu. A systém zareagoval tak, že cestu vyhodnotil ako upchanú a navigovanie automobilov presmeroval na iné cesty. Prvá reakcia po pozretí videa je asi zábavná. Vzápätí vás ale možno napadne ako málo stačí na to, aby triviálne jednoduchým spôsobom možno oklamať prácu tisícov programátorov.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.