Aktuality

Podľa Clarksona cyklisti bránia sanitkám v prejazde a jedia viac, preto sú neekologickí. Berie ho ešte niekto vážne?

Prečítajte si aj:


BEST CARS 2020: Hlasujte za najlepšie autá roka!

Redakcia (s)


Jeremy Clarkson je pre mnohých ideálom motoristického novinára s nepochybne pôsobivou kariérou, ale aj kontroverznými názormi a pozitívnym vzťahom k násiliu. Otvorene hovorí, čo ho práve napadne a vtiera sa tým do priaze jednoduchšej časti populácie žijúcej na internete.

Po tom, čo s pohárom alkoholu na stole tvrdo skritizoval pravidlá šampionátu F1 a vyzval k väčšej benevolentnosti v bezpečnosti, Clarkson vo svojom videu z kaviarne vyjadril svoje názory na cyklistov a cyklistiku ako takú.

Jeho vyjadrenia však nabrali priam absurdných rozmerov, čo v nás oprávnene vzbudzuje obavy o jeho duševné zdravie.

Clarkson tvrdí, že cyklisti sú dôvodom, prečo sa sanitky nevedia dostať cez dopravnú zápchu na ceste. Jednoznačnú vinu im prisúdil na základe toho, že na niekoľkopruhovej komunikácii sa jeden z pruhov vyhradil práve pre cyklistov a sanitka sa tak musí predierať kolónami áut.

Sústredil sa pritom na budovanie cyklopruhov ako takých a považuje ich za čosi zbytočné a nevhodné.

Na záver skritizoval cyklistov aj za to, že životnému prostrediu škodia viac ako vodiči v autách, pretože „šliapanie do pedálov spotrebúva ich energiu, ktorú si musia doplniť jedením“. Ťažko posúdiť, či Clarkson vôbec uvedomil, že aj vodiči automobilov a motoriek musia jesť. Ako zdroj svojej prevratnej informácie uviedol britské noviny The Guardian. Okrem toho tvrdí, že cyklisti nie sú dobrí aj preto, lebo počas šliapania do pedálov nerobia nič pre ekonomiku.

Celé video s českými titulkami si môžete pozrieť nižšie:

Samozrejme, všetko naberá celkom novú perspektívu v prípade, že sa jedná o Clarksonovi typický zmysel pre humor.

Prečítajte si aj:


Jeremy Clarkson o tom, ako vylepšiť F1: Ferrari aj Mercedes majú ísť do...

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.