Aktuality

Interiér novej Octavie odhalený! Pozrite si prvé fotografie:

Internetom kolujú ďalšie fotografie horúcej novinky značky Škoda, ktoré tentokrát odhaľujú vzhľad interiéru. Fanúšikovia môžu očakávať kvalitné materiály, nové dizajnové obklady palubnej dosky a vyššie položený displej multimediálneho systému v rôznych veľkostiach od 6,5“ až do 9,2“ pre najvybavenejšie modely. Dotyková obrazovka už nebude zabudovaná do palubnej dosky a jej umiestnenie sa prispôsobilo aktuálnym trendom.

Vďaka inteligentnému zapracovaniu by však nemala narúšať výhľad z vozidla cez čelné sklo či výrazne pretŕčať nad palubnú dosku. Štandardom luxusnejších výbav bude aj digitálny prístrojový štít so známym grafickým spracovaním, ktorý v kaplnke prístrojov vystrieda analógové budíky. Revolúciou prešiel samotný volant, ktorý bude v Octavii dvojramenný. Nechýbajú na ňom ani multifunkčné tlačidlá, ktoré zostávajú naďalej fyzické.

Interiér novej Octavie odhalený! Pozrite si prvé fotografie:

Vyzerá to tak, že ovládanie klimatizácie sa tentokrát kompletne presunie na dotykový displej, keďže na fotografiách nevidíme žiadne otočné ovládače či tlačidlá panelu klimatizácie. Nad stredovými vetracími otvormi sa nachádzajú tlačidlá rýchlej voľby pre rýchly prístup do nastavení. Z fotografií nás zaujal aj úplne nový volič automatickej prevodovky a vstupy pre mobilné telefóny s USB-C konektorom. K dispozícii bude aj výraznejšie ambientné osvetlenie interiéru ukrývajúce sa pod ozdobnou lištou vedenou naprieč celou palubnou doskou.

TEST ŠKODA KAMIQ:

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie