Aktuality

Hľadáte lacný karavan? Lada má riešenie za menej ako 16 000 eur!

Prečítajte si aj:


BEST CARS 2020: Hlasujte za najlepšie autá roka!

Redakcia (s)


Túžite po dovolenke s karavanom alebo len hľadáte spôsob, ako si zaobstarať lacné bývanie v našom hlavnom meste? Ruská spoločnosť zaoberajúca sa prestavbou áut na pojazdné domy predstavila nový model, ktorý vznikol z lacného modelu Granta. Firma tvrdí, že nový karavan ponúka maximálne pohodlie pre dve osoby, pričom na dĺžku si stále zachováva kompaktné rozmery (necelých 5 metrov). Priestor vo vnútri koncipovali do výšky, aj z tohto dôvodu má prestavba od zeme až po strop približne 2,5 metra. Nechýba samostatná toaleta, kuchynka s varičom, chladnička či umývací drez. Okrem klasických odkladacích priestorov nájdu cestujúci vedľa kuchynskej linky malú lavicu na sedenie a stôl. Sedaciu časť je pritom možné v priebehu niekoľkých minút transformovať na druhé lôžko.

Veľmi atraktívna je však samotná cena takéhoto vozidla. Základná verzia stojí v prepočte menej ako 16 000 eur, za luxusnejšie vybavenú si potom môžete priplatiť ďalších 8 000 eur navyše. Dostupnosť na Slovenskom trhu zatiaľ nie je známa. V prípade dovozu by ste mali rátať s clom a nákladmi, ktoré môžu spočiatku zaujímavú cenu navýšiť o niekoľko tisíc.

FOTO V GALÉRII

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.