Aktuality

Škoda prezradila viac o svojom ďalšom SUV, Kamiq GT osloví najdôležitejší trh

Fotogaléria: predstavenie konceptu Škoda Vision GT, ktorý sa nápadne podobá na skice Kamiqu GT

Má robustný vzhľad vychádzajúci z čínskeho modelu Kamiq a zadné partie pripomínajúce SUV-kupé. Nový model značky Škoda zamieri na jej najvýznamnejší trh, Čínu, preto sa premiéra novinky bude konať 4. novembra 2019 v Tchien-ťine.

Skutočnosť, že sa nová Škoda Kamiq GT zameriava na ďaleký východ by však nemala byť pre Slovákov frustrujúca. Je totiž možné, že sa v dohľadnej dobe predsa len objaví aj na európskom trhu, ako to napokon bolo s modelom Kamiq. Je pravda, že príchodom do Európy prešiel významnou transformáciou, ale v konečnom dôsledku sa dnes etabluje na slovenských cestách.

Pre porovnanie: Škoda Kamiq GT pre Čínu a Škoda Vision GT koncept. Všimnite si tvary predných svetlometov a ozdobnú lištu v tvare písmena L za C-stĺpikom © 2019 ŠKODA AUTO a tumblr

Predné partie Kamiqu GT sa od konvenčného čínskeho Kamiqu líšia hneď na prvý pohľad vďaka odlišným tvarom svetlometov. V GT-čku nadobudli o niečo jednoduchší dizajn, ktorý vzdialene pripomína napríklad Superb alebo Scalu.

Zaujímavé sú tiež zadné partie, ktoré nápadne pripomínajú SEAT Arona. Po technickej stránke by však nemali mať veľa spoločného. Čínsky Kamiq je podstatne odlišný od nášho európskeho a stojí aj na inej platforme: namiesto modernej stavebnice MQB využíva starší podvozok PQ25.

Škoda Kamiq GT pre Čínu (oficiálna skica, 2019) © 2019 ŠKODA AUTO
Škoda Kamiq GT pre Čínu (oficiálna skica, 2019) © 2019 ŠKODA AUTO

Kamiq GT je v porovnaní s východiskovým čínskym modelom dlhší o 19 milimetrov a dosahuje tak celkovú dĺžku 4 409 mm. Pod prednou kapotou podľa dostupných informácií bude pracovať 1,5-litrový benzínový motor s turbom alebo 1,2-litrový agregát s max. výkonom 85 kW (116 k) a max. krútiacim momentom 175 Nm.

Očakávame, že Škoda Kamiq GT bude vo svojej finálnej podobe dôslednejšie kopírovať črty koncepčného vozidla Vision GT, ktoré Škoda predstavila tento rok v júni. Fotografie Vision GT si môžete prezrieť vo fotogalérii vyššie, prípadne si o modeli prečítať viac v samostatných článkoch, ktoré sme publikovali v minulosti:

Prečítajte si aj:


Škoda Vision GT je nové nádherné SUV s kompaktnými rozmermi

ERIK STRÍŽ


Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti pôsobí od roku 2007 a okrem automobilov sa venuje aj technológiám a bezpečnosti.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie