Aktuality

Interiér nového VW Golf odhalili skice! Zmení sa na nepoznanie:

V posledných mesiacoch sme videli pomerne veľké množstvo špionážnych záberov nového Volkswagenu Golf, no tieto oficiálne vizualizácie majú k oficiálnemu vzhľadu 8. generácie nesmierne populárneho kompaktného hatchbacku zatiaľ najbližšie. Zdá sa, že automobilka bude pokračovať v zavedenom štýle a exteriérový dizajn môžeme označiť ako evolučný. Prepracované boli najmä svetlomety a k najzaujímavejším zmenám radíme aj tenký svetelný pásik, ktorý vedie cez prednú masku.

Oveľa dramatickejšie zmeny budú predstavené v interiéri, ten sa zmení na nepoznanie. Väčšina ovládacích prvkov má byť integrovaná do dotykovej obrazovky, ktorá sa opticky spája s digitálnymi prístrojmi pred vodičom. Naľavo od volantu dokonca pribudne ešte jedna obrazovka na ovládanie základných funkcií auta.

VW Golf Interiérové skice

Pod infotainmentom nájdeme dotykový rad ovládacích prvkov pre nastavovanie teploty klimatizácie. Pozíciu zmenili aj tenké vetracie otvory, ktoré boli posunuté o niečo nižšie. Priestor na vrchu palubnej dosky tak obsadia displeje. Vonkajšie rozmery sa zmenia len minimálne, vďaka prepracovanej platforme MQB by však v interiéri malo vzniknúť ešte viac miesta pre cestujúcich a batožinu.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.