Aktuality

Toyota nenápadne vylepšila C-HR, dostala aj 184-koňový dvojliter!

Toyota C-HR (facelift 2019) © 2019 Toyota
Toyota C-HR (facelift 2019) © 2019 Toyota

Nová Toyota C-HR debutuje s novou ponukou hybridných pohonných sústav, novým multimediálnym systémom a dizajnovými vylepšeniami, ktoré zdokonaľujú jej vzhľad pri zachovaní ikonických tvarov.

K hybridnému pohonu s 1,8 l motorom s výkonom 122 k teraz pribudol nový pohonný systém Hybrid Dynamic Force s výkonom 184 k, využívajúci 2,0-litrový motor. Zákazníci si tak môžu vybrať z ponuky hybridných pohonných sústav s emisiami CO2 už od 109 g/km v prípade 1,8-litrového variantu, resp. od 118 g/km v prípade systému Hybrid Dynamic Force s 2,0-litrovým motorom (podľa normy WLTP).

Výbava novej Toyoty C-HR navyše obsahuje nový multimediálny systém s technológiami Apple Carplay™ a Android Auto™ na prepojenie so smartfónom.

Nová Toyota C-HR ostáva verná svojej ikonickej vizuálnej identite. Jej tradične odvážny dizajn s líniami pripomínajúcimi vozidlá typu kupé sa vyníma v dave aj v tejto najnovšej podobe. Detailné vylepšenia na prednej aj zadnej časti dodali tomuto ikonickému vozidlu kultivovanejší vzhľad. Lakovaný dolný lem zas zdôrazňuje dynamické tvary karosérie s robustným, širokým, vyvýšeným postojom.

Modernizáciou prešli aj predné a zadné svetlá, ktoré teraz využívajú špičkovú technológiu LED. Svetlá na denné svietenie a smerové svetlá sú zlúčené do jedného čelného projektora, svietiaceho v jedinej hladkej línii nad hlavným lúčom. Nové zadné združené svetlá sú zas prepojené lesklým čiernym spojlerom do dizajnovo čistého, jednoliateho celku.

Pod kapotou prináša nová Toyota C-HR novú pohonnú sústavu Hybrid Dynamic Force s 2,0-litrovým motorom. Tento systém s výkonom 184 k ponúka spojenie skvelých jazdných parametrov s vysokou účinnosťou.

K dispozícii je aj vylepšený, hybridný systém s 1,8-litrovým motorom, takže záujemcovia o model C-HR si teraz môžu vybrať z dvoch hybridných variantov.

Vylepšenia v oblasti jazdných vlastností zahŕňajú úpravy zavesenia kolies, prinášajúce zvýšenie jazdného komfortu pri zachovaní vynikajúcej ovládateľnosti, ktorou je Toyota C-HR známa. Všetky varianty majú navyše vylepšené prvky na tlmenie hluku, vibrácií a rázov, čo prinieslo zníženie hluku v interiéri.

K ešte lepšej dynamike prispieva aj vynovený elektrický posilňovač riadenia (EPS), ktorý zlepšuje pocit z riadenia vozidla. Hybrid 2.0l taktiež ťaží z nového dizajnu odpruženia, ktorý zlepšuje pohodlie pri jazde a zároveň si zachováva vynikajúce jazdné vlastnosti Toyota C-HR. Všetky varianty sú vybavené modernizovaným balíkom NVH (hluky, vibrácie a rázy) na ďalšie zníženie hluku v kabíne.

Nová Toyota C-HR prináša aj nový multimediálny systém, rozširujúci možnosti konektivity. Tento systém umožňuje plnohodnotné prepojenie so smartfónmi, pričom podporuje aj najnovšie verzie rozhraní Apple Carplay™ a Android Auto™. Okrem toho ponúka možnosť aktualizácie máp cez bezdrôtové dátové pripojenie, takže majiteľ vozidla môže vždy bez starostí jazdiť podľa najnovšej verzie európskych cestných máp.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.