Aktuality

Pozrite sa do kufra novej Kie Seltos

Seltos má byť jedným z technologicky najvyspelejších vozidiel výrobcu. Bude podporovať aj systém UVO CONNECT, ktorý sa bude zobrazovať na centrálnej obrazovke. Pred volantom je prístrojový panel Kia Live s 10,25-palcovým displejom. Okrem toho ponúkne robustné vonkajšie proporcie, priestranný interiér s veľkým kufrom, vyššiu svetlú výšku a dobré nájazdové uhly vpredu i vzadu, ďalej pestrú podporu konektivity a paletu asistenčných systémov.

Pohon zabezpečuje 1,6-litrový prepňovaný benzínový motor T-GDI s max. výkonom 177 koní, 2-litrový benzínový atmosférický štvorvalec s max. výkonom 139 koní a 1,6-litrový vznetový motor s max. výkonom 136 koní.

Zaujímavosťou je výber prevodoviek - k dispozícii bude dvojspojkový automat 7DCT, jednoduchší automat 6AT a tiež bezstupňová CVT.

Prečítajte si aj:


Nové SUV KIA Seltos GT Line predstavuje značku v celkom novom svetle

ERIK STRÍŽ


Konečne pohľad do kufra

Čo sme doteraz o Kii Seltos nevedeli, sú proporcie jej batožinového priestoru a vôbec akékoľvek fotografie vnútra zadnej časti vozidla. Video od indického autora však tento priestor odhaľuje detailne.

Figurant komentujúci auto otvára i zatvára kufrové dvere vlastnou silou, nepomáha mu žiadna automatika. Je možné, že elektrické otváranie kufra bude súčasťou niektorej z vyšších výbav.

Zatiaľ nepoznáme presné číslo hovoriace o kapacite batožinového priestoru vo východiskovom stave a so sklopenými sedadlami, ale podľa videozáberov odhadujeme rozpätie medzi 400 až 500 litrami a v prípade sklopených sedadiel okolo 1 400 litrov.

Kufor je vybavený poschodím z pevnej dosky, pre ktorú nie je vyhradený odkladací priestor. Na bodoch kufra sú vnorené úložné priestory a pod falošným dnom pravdepodobne nájdete sadu na opravu defektu, prípadne rezervné koleso.

Z priestoru kufra sa nedajú sklápať zadné sedadlá, čo pri SUV považujeme za významný nedostatok.

Kia Seltos (2020)

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.