Aktuality

Škoda Vision GT je nové nádherné SUV s kompaktnými rozmermi

Škoda Vision GT (2020)

Značka Škoda nečakane predstavila koncept úplne nového malého esúvečka s názvom Vision GT. Rozmermi by sa novinka dala porovnať k nášmu Kamiqu, prípadne by proporciami zapadla medzi Kamiq a Karoq, na rozdiel od nich má však výrazne atraktívnejší zovňajšok.

Automobil v štádiu konceptu využíva dizajnové princípy známe z modelov Scala a ostatných konceptov radu Vision, čo znamená hranaté línie, ostro rezané predné svetlomety, dynamický profil a jednoznačne identifikovateľný svetelný podpis tvorený LED pásmi.

Škoda Vision GT (2020)

Nové SUV od značky Škoda zatiaľ nie je určené pre európsky trh, predstavené bolo na autosalóne v Šen-čene a mieri práve na domáci čínsky trh. Ten je pre Škodu strategický, pretože práve tu nachádza významné odbytisko svojich vozidiel.

Nedávno sme písali tom, že čínska pobočka Škody vyrába autá špeciálne pre čínsky trh, čo je možné vďaka jeho aktuálnej kúpnej sile a obrovskému počtu potencionálnych zákazníkov. Tak sme sa dočkali prvej verzie crossovera Kamiq, ktorý sa však neskôr dostal aj do Európy - hoci v trocha inej podobe a s odlišnými rozmermi. Aj miestny Karoq má iné proporcie, v porovnaní s naším je o niekoľko čísel väčší. To je typický znak európskych vozidiel prispôsobených pre čínsky trh, rázvor a celkovú dĺžku tu naťahuje aj Mercedes-Benz.

Škoda Vision GT (2020)

Radi by sme dúfali, že sa Škoda Vision GT vo svojej produkčnej verzii predvedie aj v Európe. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si aj:


SUV-kupé Kodiaq GT sa predviedol oficiálne - a je to nádhera!

Redakcia


Dvojdverová Škoda Scala kupé je symbolický návrat k modelom 110 R, Garde a Rapid

Redakcia


SUV Škoda Kamiq oficiálne: pozrite sa aj do kufra a na motory

ERIK STRÍŽ


Škoda predstavila SUV kupé! Dostane sa do výroby?

Peter Orosz


Škoda potvrdila vývoj Kodiaqu Pick-up

Redakcia


Škoda oživí koncepciu legendárnej 120-ky s motorom vzadu!

ERIK STRÍŽ


Toto je nová Škoda Superb oficiálne! Aj ako hybrid iV!

ERIK STRÍŽ


Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti pôsobí od roku 2007 a okrem automobilov sa venuje aj technológiám a bezpečnosti.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie