Aktuality

BMW X2 M35i vo farbe Misano Blue je splneným snom priaznivca crossoverov

BMW X2 M35i je športovo vyladená verzia crossoveru X2, ktorý výrobca zaraďuje do kategórie SAC (Sports Activity Coupe). Vozidlo má agresívnejší vzhľad vďaka M tuningu, vylepšenú dynamiku a motor s pôsobivými technickými údajmi.

X2 vo verzii M síce poznáme už nejaký ten piatok, teraz sa crossover predviedol vo verzii s modrým lakom Misano Blue, ktorý mu ešte viac dodáva na športovom charaktere a atraktivite.

M35i znamená benzínový 4-valcový motor s dvojitým preplňovaním a zdvihovým objemom valcov dva litre. Jeho maximálny výkon je 225 kW (306 k) a krútiaci moment dosahuje až 450 Nm. Agregát TwinPower Turbo umožňuje akceleráciu z nuly na 100 km/h už za 4,9 sekundy. Na tento raketový štart slúži funkcia Launch Control, ktorá je súčasťou výbavy 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic. Poháňané sú všetky štyri kolesá prostredníctvom vyspelého systému xDrive, ktorý je v M35i štandardom.

Modernizáciou v štýle M prešli aj brzdy a úplnou novinkou je M Sport Differential na prednej náprave. Ten sa stará o efektívnejšie udržiavanie trakcie počas vykonávania extrémnych jazdných manévrov.

Automobil stojí na 18-palcových diskoch vpredu a 17-palcových vzadu, za príplatok sú k dispozícii aj 19- a 20-palcové varianty.

Erik Stríž
Erik Stríž je redaktorom magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. V mediálnej oblasti sa pohybuje od roku 2007, okrem konvenčných auto-moto tém sa venuje aj problematike udržateľnej mobility, technológiám a dizajnu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie