Aktuality

BMW X2 M35i vo farbe Misano Blue je splneným snom priaznivca crossoverov

BMW X2 M35i je športovo vyladená verzia crossoveru X2, ktorý výrobca zaraďuje do kategórie SAC (Sports Activity Coupe). Vozidlo má agresívnejší vzhľad vďaka M tuningu, vylepšenú dynamiku a motor s pôsobivými technickými údajmi.

X2 vo verzii M síce poznáme už nejaký ten piatok, teraz sa crossover predviedol vo verzii s modrým lakom Misano Blue, ktorý mu ešte viac dodáva na športovom charaktere a atraktivite.

M35i znamená benzínový 4-valcový motor s dvojitým preplňovaním a zdvihovým objemom valcov dva litre. Jeho maximálny výkon je 225 kW (306 k) a krútiaci moment dosahuje až 450 Nm. Agregát TwinPower Turbo umožňuje akceleráciu z nuly na 100 km/h už za 4,9 sekundy. Na tento raketový štart slúži funkcia Launch Control, ktorá je súčasťou výbavy 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic. Poháňané sú všetky štyri kolesá prostredníctvom vyspelého systému xDrive, ktorý je v M35i štandardom.

Modernizáciou v štýle M prešli aj brzdy a úplnou novinkou je M Sport Differential na prednej náprave. Ten sa stará o efektívnejšie udržiavanie trakcie počas vykonávania extrémnych jazdných manévrov.

Automobil stojí na 18-palcových diskoch vpredu a 17-palcových vzadu, za príplatok sú k dispozícii aj 19- a 20-palcové varianty.

Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Ak vás zaujíma čokoľvek, od zákonov po detaily mojich testov áut, môžete ma kedykoľvek kontaktovať. Odpovedám každému. Moje testy píšem s ohľadom na reálneho zákazníka a nie ako marketingový prospekt. Pre neho je kúpa auta významnou životnou udalosťou, ktorá ho stojí značnú časť príjmov. Preto sa často venujem praktickým záležitostiam, ako spotrebe, schopnosti motora zvládať záťaž, batožinovému priestoru či variabilite.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.