Aktuality

Bude nový Golf dostupný aj vo verzii GTI? Poznáme odpoveď!

GOLF VIII
Facebook

Pre fanúšikov Golfu mal tento týždeň horkosladkú príchuť. Aj keď automobilka VW odsunula odhalenie ôsmej generácie o pár mesiacov, hovorca z Wolfsburgu stihol vydať prekvapujúce oznámenie týkajúce sa ostrých derivátov s označeniami GTI a R. Podľa prvých správ by sme sa športovo ladených Golfov mohli dočkať už v roku 2020.

Áno, čítate správne, na nové verzie GTI a R už nebudeme musieť čakať niekoľko rokov, ale predstavia sa v tesnom závese za štandardným modelom. Do showroomov by tak mohli zavítať už v priebehu budúceho roka. Napriek tomu, že internetom kolovali správy o pripravovanej edícii s výkonom až 400 koní, automobilka sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude aj naďalej držať koncepcie s dvojlitrovým štvorvalcom pod kapotou.

Podľa štúdie totiž neexistuje dostatok záujemcov o ostrejšiu verziu hatchbacku, ktorí by boli ochotní zaplatiť zvýšenú čiastku za nové vozidlo a následný servis. V porovnaní so súčasným GTI však dostane ôsma generácia upgrade výkonu a krútiaceho momentu, cieľom automobilky je vytvoriť najvýkonnejší hot-hatch v triede kompaktných hatchbackov. Presné informácie Volkswagen zatiaľ utajuje, no v priebehu nasledujúcich týždňov by mohli prvé oficiálne údaje začať prenikať do sveta internetu.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie