Aktuality

Toto je interiér nového Subaru Outback! A poznáme aj ďalšie detaily:

V Spojených štátoch predstavilo Subaru nové Legacy, z ktorého doteraz vychádzala aj praktickejšia verzia Outback. Aj keď sa spomínaný sedan v Európe takmer určite predávať nebude, s najväčšou pravdepodobnosťou bude zdieľať väčšinu technických a dizajnových prvkov s pripravovaným Outbackom. Práve ten na Slovensku patrí k najpopulárnejším modelom značky, no mnohí fanúšikovia mu vyčítajú jednoduchší interiér a pomerne slabé atmosférické motorizácie.

Subaru Legacy 2020 odhalené

Legacy reaguje na tieto pripomienky a predstavuje úplne nový interiér s kvalitnejšími materiálmi a moderným vzhľadom. Aj keď si vozidlo naďalej zachováva istý vizuálny odkaz predchodcu, nemožno Japoncom uprieť snahu o zlepšenie v niektorých kľúčových oblastiach. Novinkou je napríklad veľký 11,6-palcový displej infotainmentu podobný tomu, aký poznáme z vozidiel Tesla. Portrétovej orientácii displeja sa musela prispôsobiť aj najnovšia verzia operačného systému Starlink s vylepšenou grafikou. Mnohí ocenia zachovanie niektorých fyzických tlačidiel ovládania teploty či hlasitosti. Sedadlá majú byť po novom vyhrievané aj ventilované, pričom vrcholné verzie môžu disponovať koženým poťahom Nappa. Fanúšikov kvaitnej hudby nepochybne poteší nový 576 W audiosystém od renomovaného výrobcu harman/kardon s dvanástimi reproduktormi.

Subaru Legacy 2020 odhalené

Novinky pribudli aj v oblasti bezpečnosti. K dobre známemu systému EyeSight sa pripája funkcia DriverFocus, ktorej úlohou bude upozorňovať vodiča v prípade, keď nevenuje plnú pozornosť riadeniu vozidla. Zaujímavé sú tiež palubné wifi funkcie, núdzové volanie alebo kontrola vozidla cez aplikáciu. Pod kapotou sedanu sa budú nachádzať primárne benzínové motorizácie, najsilenšia verzia dostala aj turbodúchadlo. Úplne nový 2,4-litorvý agregát dosahuje vďaka preplňovaniu výkon až 260 koní, pričom kombinovaný bude výhradne s CVT prevodovkou Lineartronic.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie