Zvedavým šoférom rozdala polícia pokuty! Prečo?

Natáčať si dopravnú nehodu na mobil sa neoplatí. Sami tak ohrozujete bezpečnosť cestnej premávky…
Vydané  Text: 
Už dávnejšie Polícia Slovenskej republiky [na svojom facebooku](https://www.facebook.com/policiaslovakia) upozorňovala motoristov, **aby sa venovali riadeniu vlastného vozidla.** Pri nedávnej situácií v okrese Malacky tak niektorí šoféri neurobili, a sami **spôsobili škodovú udalosť.** Preto polícia vyzýva ľudí, aby v prípade, ak **sú svedkami dokumentovania udalosti v cestnej premávke,** venovali svoju pozornosť **vedeniu vlastného motorového vozidla.** Samozrejme, iným prípadom je, ak ste **priamým svedkom dopravnej nehody** – vtedy je vašou povinnosťou preskúmať miesto dopravnej nehody, zavolať pomoc a samozrejme v prípade potreby podať prvú pomoc.

Marián Čekovský mal dopravnú nehodu! Nebyť duchaprítomných ľudí, už by nemusel byť medzi nami živými

Dnešná zrýchlená a dynamická doba so sebou nesie u ľudí značnú dávku egoizmu, nevšímania si okolia a starania sa iba o seba. Aj v tejto dobe sa však Michal Kubovčík, so svojím projektom Baštrng rozhodol zmeniť pohľad na KPR.

Ako sa ukázalo, **upozornenia nepomohli,** a tak sa polícia rozhodla **nepoučiteľným šoférom** za natáčanie si dokumentácie dopravnej nehody na D1 pri Bratislave **udeliť pokuty.** Ako písali na svojom facebooku: ***“Nakoľko sa týmto konaním dopustili porušenia ustanovení § 4 ods. 2 písm. m) Zákona o cestnej premávke, na mieste bola uložená bloková pokuta celkovo štyrom vodičom.“***

ODPORÚČANÉ