Ford v Európe plánuje rozsiahle prepúšťanie, ale má aj pozitívne správy

Americkému Fordu sa v poslednom období v Európe veľmi nedarilo, preto prichádza nová stratégia. Prinesie pozitívne i negatívne kroky.
Vydané  Text: 
Ford Edge
Ford je nepochybne skvelá značka, o ktorej kvalitách ani nemôžeme pochybovať. Napriek tomu sa jej nedarí udržať európsky biznis pod kontrolou, pretože je tlačený do úzadia pozornosti zákazníkov európskymi a ázijskými výrobcami automobilov. Tí sa za posledné roky tak zlepšili vo výrobe a predaji, že Američania pre svoj know-how nenachádzajú uplatnenie. Vo Forde ale nesedia zbabelci a nemajú záujem vzdať sa Európy. Práve naopak, automobilka najnovšie avizuje strategický plán, ktorým zvrátit súčasný nepriaznivý trend. Súčasťou strategického plánu je podľa Reuters, ktorý reagoval na oficiálnu tlačovú správu automobilky, aj rozsiahle prepúšťanie zamestnancov. To síce Ford ešte oficiálne nepotvrdil, ale neočakávame, že by mala byť realita odlišná. Keď sa niekde šetrí, tak v prvom rade na mzdách a ľuďoch. Steven Armstrong, viceprezident spoločnosti a prezident európskej, blízkovýchodnej a africkej pobočky Fordu, mieni tento plán realizovať v rokoch 2019 a 2020.
Každý nový model od Fordu predávaný v Európe bude podľa tohto plánu predávaný aj ako ľahký alebo plnohodnotný hybrid, plug-in hybrid alebo elektromobil. Ford chce na európske trhy priviezť aj niektoré veľké americké SUV, pravdepodobne nový Explorer, nad budúcnosťou C-Max a Grand C-Max sa ešte špekuluje. Okrem toho Ford do Európy – a teda snáď aj na Slovensko – dovezie aj nový elektromobil s charaterom Mustangu. Ten zamieri do showroomov v roku 2020 a sme skutočne zvedaví, ako bude vyzerať a jazdiť.

Ford ukončí výrobu týchto modelov! Čo bude ďalej?

Z kedysi populárnych modelov sa dnes stala finančná záťaž, ktorú automobilka už nechce umelo držať pri živote.
Pokračujte na ďalší príspevok »Predstavujeme AUDI Q6 e-tron: Technologický skok

  • Toto nie je vylepšenie, ani evolúcia. Audi Q6 e-tron predstavuje úplne novú generáciu elektromobilov Audi.

     Nová platforma, nový dizajn, nové technológie, nové riešenia. Také významné, že budú základnými stavebnými kameňmi pre Audi ešte na mnoho ďalších rokov.  Model Q6 e-tron je priekopníkom, ktorý prináša tieto riešenia ako úplne prvý.
  • SERVIS

    Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.