Nebojte sa v núdzi osloviť vodičov kamiónov o pomoc, odkazuje český kamionista Martin

Aj keď väčšina šoférov osobných áut vníma kamióny ako prekážku na ceste, v núdzi vedia pomôcť. Odkazuje český kamionista Martin na svojom facebooku.
Vydané  Text: 

Uviaznúť na zimných cestách nie je závidenia hodné, preto by ste si mali prečítať aj článok

[REDAKCIA RADÍ: Ako si skontrolovať zjazdnosť ciest na Slovensku](https://www.autoviny.sk/reportaze/118936/redakcia-radi-ako-si-skontrolovat-zjazdnost-ciest-na-slovensku)

**Facebookom obletela úprimná spoveď kamionistu** Martina, ktorý odkazuje slušným šoférom aby sa **nebáli v núdzi osloviť aj kamionistov.** Tí sú na dlhé čakania vybavený príslušenstvom, vďaka ktorému si vedia zaliať čaj či kávu… Martin Cernocky na svojom facebooku pridal odkaz pre vodičov, **ktorý zdieľalo viac ako 35 tisíc ľudí.** Krásny príklad toho, ako sa **ľudskosť vracia na cesty.**
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.