Autoviny.sk

Dobrá investícia? Na predaj je posledný vyrobený Saab!

Kto povedal, že dnes už nový Saab nekúpite? U talianskeho dílera si ešte dnes môžete zaobstarať nejazdený Saab 9-3 Sportwagon, ktorý schádzal z výrobnej linky ako jeden z posledných. Na tachometri má len 90 kilometrov a v interiéri sa stále nachádzajú fólie z výroby. Auto si dodnes nenašlo svojho majiteľa a dnes, viac ako 7 rokov po ukončení výroby Saabov, môže mať tento kúsok aj zberateľský potenciál.

Konkrétny model je v bohatej výbave Vector s automatickou klimatizáciou, polokoženými sedadlami, tempomatom či vyhrievaným čelným sklom. Pod kapotou môžete nájsť starší agregát 1.9 TTiD4 s výkonom 130 koní a 6-stupňovú manuálnu prevodovku.

Ak by ste očakávali, že na konkrétny kus dostanete dobrú zľavu, tak vás sklameme. Posledný „nový“ Saab 9-3 Sportwagon stojí neuveriteľných 31 000 eur. To nie je málo, keď zoberiete do úvahy, že kupujete sedemročné auto so zastaranou technikou. Jediný spôsob, ako túto raketovú cenu obhájiť, je možné len pri zohľadnení zberateľského potenciálu auta. To by však znamenalo, že za volant tohto krásavca by ste si nemohli sadať každý deň a s najväčšou pravdepodobnosťou by ste ho museli uchovať v garáži.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie